MEsOFRAX

  • 2018-01-20, o 09:20
  • 0
  • 680
  • 1
  • 1

MEsOFRAX

Czy ktoś z Was już stosował ten zabieg? Jeśli tak to napiszcie czy warto czy szkoda kasy na tego typu zabiegi?

 

 

Mikronakłucia to jedna z najnowszych koncepcji pobudzania kolagenu do odnowy. Zabieg polegający na płynnym, frakcyjnym nakłuwaniu skóry za pomocą sterylnych kartridży wyposażonych w 12 igieł, jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów laserowych i peelingów chemicznych. Frakcyjny sposób nakłuwania skóry, wspomagany masażem wibracyjnym, naturalnie indukuje procesy naprawcze kolagenu. Podczas zabiegu w skórze powstają mikrouszkodzenia, w których przebiegają procesy naprawcze i regeneracyjne. Zastosowana innowacyjna technika osadzenia igieł sprawia, iż uszkodzenia są na tyle małe i cienkie, że procesy naprawcze przebiegają błyskawicznie i owocują stymulacją odnowy włókien kolagenowych przy najmniejszych możliwych objawach ubocznych. Odczuwalny, niewielki ból w trakcie zabiegu można zniwelować maścią znieczulającą.

Efekty stosowania MESO FRAX są natychmiastowe. Za sprawą pobudzenia komórek wydzielane są mediatory sprzyjające regeneracji a w konsekwencji redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów. Mikronakłucia to także jedna z najskuteczniejszych metod walki z nadmiernym wypadaniem włosów.

Regulacja długości igieł i prędkości nakłuwania pozwala na odpowiedni dobór parametrów w zależności od rodzaju i zaawansowania zmian oraz wrażliwości skóry.

Nakłuwanie to nie tylko stymulacja kolagenu. To także tworzenie swoistych mikrokanałów w skórze, które znacznie sprzyjają penetracji substancji aktywnych. Zastosowane po zabiegu preparaty w ampułkach w łatwy i bezpieczny sposób są dostarczane i uwalniane w głębszych warstwach skóry, co nie jest możliwe w przypadku metod nieinwazyjnych.  Tym samym zabieg można stosować jako element terapii skojarzonej.