Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

  • 2011-10-26, o 12:51
  • 70
  • 29 260
  • 34
  • 39

Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

Cześć dziewczyny Czy któraś z Was robi sama kosmetyki? Bo mam mały dylemat, otóż od dawna bawię się w mieszanie własnych kosmetyków,
a kwas hialuronowy jest dla mnie niezbędnikiem. Ostatnio zrobiłam zakupy w jednym ze
sklepów internetowym i zauważyłam, że kwas hialuronowy nagle zaczął się strasznie rolować,
nawet dodatnie oleju w proporcji 50/50 powodowało jego okropne
rolowanie (a muszę zaznaczyć, że wcześniej, jak kupowałam go w innych miejscach było wszystko w porządku). Dla pewności ostatnio zakupiłam kwas na Allegro i o dziwo wszystko ok - nie roluje się, a cena też była niższa niż płaciłam wcześniej. Czy ktoś może
mi podpowiedzieć, czy powodem była zła jakość kwasu, czy może kosmetyk
był po prostu zestarzały? Chciałam zaznaczyć, że nie miały znaczenia
proporcje użytego kwasu w stosunku do innego składnika, rolował się
zawsze.

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

Kupuję półprodukty i postępuję zgodnie z recepturami, najczęściej korzystam z receptur sklepu e-naturalne

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

Szczerze mowiac balabym sie sama robis jakies mikstury . Jak czytalam porady na innym forum to az mi sie wlosy na glowie jeżyły, chodzilo moze nie akurat o kwas hialuronowy ale ogolnie kwasy i tak miedzy soba pisza : "tylko uwazaj z.. czyms tam bo sobie skore popalisz " No to ja dziekuje

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

Ja też chyba nigdy się nie odważę na samowolkę nawet z gotowymi i pseudo "Sprawdzonymi" przepisami. Za dużo się oczytałam o skutkach ubocznych a raczej tych właściwych. Do kogo później mieć pretensje jak nie do siebie samej Ja odpadam, preferuje gotowce .

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

usuniecie reklamy fajna strona o działaniu kwasu hialuronowego

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

kwas hialuronowy moim zdaniem jest bezpieczny- tylko z nazwy jest kwasem w porównianiu np. do migdalowego itp...ma formę żelu- który działa nawilżająco...może ktoś sprzedał Ci z dodatkiem gliceryny?
ja hialuronowym tunninguje kazdy krem jaki mam- inaczej daremny trud i uzyskanie nawilzenia w moim przypadku:0

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest bardzo bezpieczny; każdy człowiek ma w sobie ten kwas.
Ma bezbarwny kolor i gęstawą konsystencję, bardzo dobrze nawilża.

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

No chyba nie tak do konca jest bezpieczny skoro sa przeciwwskazania w niektorych przypadkach, dlatego uwazam, ze kazdy powinien sie zapoznac z informacja kiedy nie nalezy korzystac z zabiegow kwasem hialurynowym:

Czy używanie wypełniaczy z kwasem hialuronowym niesie ze sobą jakieś ryzyko?

Kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszym z wypełniaczy, bo jak już wspominaliśmy, jest substancją całkowicie naturalną. Wiąże cząsteczki wody, poprawia nawilżenie skóry i regeneruje ją. W takiej sytuacji bezpieczeństwo wybranego zabiegu jest uwarunkowane wyborem odpowiedniego preparatu, techniki i wyeliminowaniem przeciwwskazań.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:

ciąża i okres karmienia piersią,
zdiagnozowana alergia na kwas hialuronowy,
aktywne infekcje w okolicach zabiegu,
choroba nowotworowa i występowanie torbieli w gruczołach piersiowych,
choroby autoimmunologiczne (m.in. nadczynność i niedoczynność tarczycy, zapalenie mięśni, stawów, zapalenia jelit),
cukrzyca,
zaburzenia związane z krzepliwością krwi,
skłonność do powstawania bliznowców.

http://hialuronowy24.pl/czy-kwas-hialur ... ezpieczny/

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

Jeśli chodzi o wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w skórę to nie dla każdego jest ten zabieg; miałam na myśli nakładanie go na skórę np pod krem.

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

dokładnie:) ja równiez miałam na mysli dodawanie go do kremów a nie ostrzykiwanie:) hialuron dodaję do kremu od 3 lat i kupuje za grosze:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Kosmetyki naturalne - kwas hialuronowy

No tak, ale Ty masz wiedze na ten temat ale samemu kombinowac to chyba niezbyt dobry pomysl ? Ja bym nawet nie wiedziala jakie dac proporcje no i do jakiego kremu dodac zeby sie produkty "nie gryzly\' , czy nie ma takiej obawy ?

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: