Kacik kulinarny

  • 2011-08-04, o 11:13
  • 219
  • 58 724
  • 67
  • 73

Re: Kacik kulinarny

Przepis na puszyste naleśniki;
3szkl. mąki
1łyżeczka proszku do pieczenia
1łyżeczka sody
cukier wanilinowy
szczypta soli
2-2,5szkl. mleka
4jajka
3/4szkl. cukru pudru
10dag masła

Masło rozpuścić na patelni, wystudzić. Wymieszać ze sobą wszystkie sypkie składniki (oprócz cukru pudru). Ubić pianę z białek. Żółtka ubić z cukrem pudrem, wlać mleko a następnie wszystkie sypkie produkty. Ciągle miksować. Dodać rozpuszczone i wystudzone masło. Na końcu drewnianą łyżką dodać ubitą pianę z białek, delikatnie wymieszać.

piękne kominki zdjęcia online

Re: Kacik kulinarny

aneczka nie rozumiem dlaczego kopiujesz przepis który wcześniej wrzuciłam na forum i wstawiasz jako swój...

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Kacik kulinarny

ja też. A co do zig zapa to moja mama też je robiła. Z tym że właśnie nie pamiętam z jakim mlekiem-słodkim czy niesłodzonym. Wiem że z któregoś wychodzi pianka a z innego taka fajna masa, albo to zależy od długości ubijania.Kurde uż nie pamiętam. Jak wróci z pracy to zapytam. Ale rzeczywiście ciasto jest przepyszne.Na wierzch jakieś owoce i galaretka mniamm

Przepis na puszyste naleśniki;
3szkl. mąki
1łyżeczka proszku do pieczenia
1łyżeczka sody
cukier wanilinowy
szczypta soli
2-2,5szkl. mleka
4jajka
3/4szkl. cukru pudru
10dag masła

Masło rozpuścić na patelni, wystudzić. Wymieszać ze sobą wszystkie sypkie składniki (oprócz cukru pudru). Ubić pianę z białek. Żółtka ubić z cukrem pudrem, wlać mleko a następnie wszystkie sypkie produkty. Ciągle miksować. Dodać rozpuszczone i wystudzone masło. Na końcu drewnianą łyżką dodać ubitą pianę z białek, delikatnie wymieszać.

klaudusia0807

A tutaj tak na dowód:]]

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Kacik kulinarny

Klaudusia chyba tylko po to żeby zareklamować to co ma w podpisie..

Re: Kacik kulinarny

Dokladnie, aneczka80 przyszla tylko posmamowac

Re: Kacik kulinarny

Wszystkim znudzonym zwykłymi mięsnymi kotletami polecam kotleciki jejeczne

Składniki:
- 6 ugotowanych i pokrojonych jajek
- cebulę pokrojoną w kostkę
- 10 łyżek bułki tartej
- vegete
- łyżkę masła
- 1 jajko
- trochę szczypiorku

Sposób przygotowania:
Cebulę przysmażamy na maśle. Ugotowane jajka mieszamy z 4 łyżkami bułki tartej, jajkiem, podsmażoną cebulą, zieleniną i vegetą. Po wymieszaniu formujemy kotleciki, obtaczamy w pozostałej bułce tartej i pieczemy z dwóch stron na rozgrzanym oleju.

Mistrzem jest ktoś kto wstaje kiedy nie może schody granitowe strzegom

Re: Kacik kulinarny

drogie panie! poszukuję sprawdzonego przepisu na leczo poratuje któras? z góry dzięuje!!!

Czasami przedszkole niepubliczne Warszawa, czasami coś innego. Różnorodność!

Re: Kacik kulinarny

Ja robię tak:
kiełbasa pikatna jakaś w cienkie krązki, podsmażam, dodaję cebulę, wyciśnięty czosnek, papryczkę chili, odkładam na miskę, posmażam paprykę (3 kolory, ilość wg uznania, ja robię 3 całe, a cebule 2 średnie/małe), do garnka daję pomidory z puszki, pozwalam, by się rozpadły, dodaję sól, pieprz, czerowną paprykę, dodaje małą puszkę czerwonej fasolki i to, co smażylam, trochę podgotowuję.

Re: Kacik kulinarny

a cukinia i kabaczek? nie znam przepisu, ale pamiętam, że jak moja mama robiła leczo to właśnie oprócz tego co napisała ratka, mama dawała na 100% cukinię i kabaczek:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Kacik kulinarny

Duzo osob robi leczo z cukinii i kabaczka ale oryginalne wegierskie leczo to papryka,pomidory, cebula i wedzona slonina, ktora muy zastepujemy kielbasa. Tutaj akurat natknelam sie na ciekawy artykul:

LECZO to wspaniałe danie będące harmonijnym mariażem papryki, pomidorów i cebuli. Stało się u nas tak powszechne, że często zapominamy o jego węgierskim rodowodzie.

Papryka to nie tylko najważniejsza przyprawa węgierskiej kuchni, lecz także główny składnik niezliczonych potraw. Przybyła na Węgry w XVI wieku wraz z bułgarskimi ogrodnikami. W ciągu wieków węgierscy hodowcy coraz bardziej tę roślinę uszlachetniali, aż w pełni rozwinęła swe najlepsze cechy. Między innymi złagodniał jej ostry smak, który zawarty jest w żeberkach nasiennych, znajdujących się w strąku. Bracia Paiffy, hodowcy z Szegedu, już w XIX wieku wpadli na pomysł, żeby z papryki usunąć żeberka i tym samym pozbawić ją ostrości. Tak powstała sławna na cały świat szegedyńska słodka czerwona papryka. Inni hodowcy tak długo uszlachetniali tę roślinę, aż jej owoce w ogóle straciły ostry smak i tak powstała całkiem łagodna żółta i jasnozielona papryka, która jest podstawą leczo. Właśnie prawdziwe węgierskie leczo wymaga dwóch podstawowych składników, o które u nas niełatwo. A mianowicie wędzonej słoniny oraz niezbyt mięsistej papryki o jasnym żółtawozłocistym kolorze. Można oczywiście zastąpić ją innym dostępnym gatunkiem, ale takie leczo nie będzie miało specyficznego węgierskiego smaku

Zrodlo: http://babuni-blog49.blog.onet.pl/2010/ ... sja-druga/

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: