Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

  • 2015-03-20, o 12:17
  • 32
  • 12 454
  • 18
  • 27

Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Mam skórę mieszaną (jeszcze bardzo problematyczna), i trudno jest znaleźć dobrą szereg narzędzi, które zapobiegają występowaniu trądziku i zaskórników, a także nie będzie suche problematyczne obszary. Może doradzić na co zwracać uwagę na marki? Garnier i Nivea nie pasuje. Serii z naturalnych składników tylko pomóc w pierwszych dwóch tygodniach .. 

Być może tradycyjne metody i własne recepty?

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Ja mam cerę mieszaną i trądzikową. Kiedyś stosowałam kosmetyki Under Twenty ale wysuszały moją skórę w okolicach oczu. Wtedy przerzuciłam się na kosmetyki Ziaji a dokładnie na kurację antybakteryjną. Obcenie stosuję krem i tonik z tej serii. Kiedyś stosowałam sam krem i też sprawdził się bardzo dobrze. Po jakimś tygodniu z cery zaczęły znikać wypryski, krostki a sama cera zaczęła się mniej przetłuszczać. Krem nie wysuszał też innych okolic twarzy. Jednak musze tutaj zaznaczyć że mimo używania kremu czasem zdarzały się wypryski i wągry ale dla mnie nie jest to problem, zwłaszcza że cena kremu jest niska (ja kupuję za niecałe 11zł, max kosztuje ok. 15zł)

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Dziękuję za odpowiedź! Dziś będę szukać produkty w sklepie. Mam nadzieję, że to jest odpowiedni dla mnie.

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Koniecznie sie rozejrzyj za nimi bo według mnie te kosmetyki są godnę uwagi :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Ja używam aktualnie kremu matującego z Ziaji i też jest spoko więc Ziaja jak najbardziej na plus ;)

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Zgadam się, Ziaja jest naprawdę fajna zwłaszcza jeśli chodzi o kremy do twarzy, u mnie w domu każda kobietka używa kremów Ziaji tyle ze każda do innego typu cery i wszystkie je sobie chwalimy ;)

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

ja natomiast lubię bielendę, moja mama tak mnie wciągneła, ostatnio jej hit to forte nano cel extreme na zmarszki^^

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Ja też lubię kremy Bielendy - np. Młodzieńczy blask, który ładnie matuje a równocześnie nawilża... Ostatnio odkryłam też fajny preparat dla bladych osób: arganowy koncentrat brązujący do twarzy, wyrównuje koloryt i tworzy taką mała opaleniznę :)

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

Ten arganowy koncentrat brzmi bardzo fajnie, zwłaszcza właśnie dla osób które są bardzo blade powinna być to fajna opcja żeby lekko "przyciemnić" cerę ;)

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

    zastanawiam się  nad zakupem olejku z jojoba bo mam problemy z przetłuszczającą sie cerą ale nie wszędzie, a ten olejek jest uniwersalny bo przy nadmiernej pracy gruczołów łojowych, kiedy cera charakteryzuje się nieestetycznym świeceniem i skłonnością do wyprysków,  działa jak hamulec, który zapobiega nadprodukcji sebum a stosowany na skórę suchą, działa przeciwzmarszczkowo, uzupełnia niedobór naturalnego sebum, może więc być śmiało stosowany do pielegnacji cery suchej, tłustej czy mieszanej wiec myśle że to będzie fajne i naturalne rozwiązanie.

Re: Jak zrównoważyć kombinacji typ skóry?

O tym nie wiedziałam.. w życiu nie powiedziałabym ze olejek może działać tak fajnie na cerę tłusta lub mieszana.. koniecznie muszę poczytać o nim coś więcej bo bardzo mnie nim zaciekawiłaś ;)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: