Jak usunąć plamę z wosku?

  • Temat zamknięty
  • 2013-01-09, o 21:40
  • 26
  • 10 022
  • 19
  • 25

Jak usunąć plamę z wosku?

pobrudziłam bluzę świecą, wosk ściągnęłam na ciepło, wyprałam bluzę, ale pozostała taka plama jak po tłuszczu. Da się to usunąć ?

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

Kup odplamiacz w plynie, nalej go na plame i poczekaj z pol godziny a potem wypierz. Przed praniem nie wyplukuj odplamiacza.

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

dzięki!

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

Dziewczyny ponawiam wątek, od jakiegoś czasu bezskutecznie walczę z ogromną plamą z wosku na moich ukochanych spodniach, co radzicie? 

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

wydaje mi się że powinnaś przyłozyć jakis papier czy cos podobnego w co wsiąknie wosk i przejechać po tej plamie na której jest ten papier rozgrzanym żelazkiem ale wiadomo nie bardzo rozgrzanym ,wtedy wosk sie roztopi i wsiąknie w papier.

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

Dziś spróbuję, mam nadzieję że się uda :) 

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

wydaje mi się że powinnaś przyłozyć jakis papier czy cos podobnego w co wsiąknie wosk i przejechać po tej plamie na której jest ten papier rozgrzanym żelazkiem ale wiadomo nie bardzo rozgrzanym ,wtedy wosk sie roztopi i wsiąknie w papier.

2015-07-27 09:05:11 autor monika212121

popieram

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

tez tak kiedyś zrobilam i zeszło

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

Patent z papierem i żelazkiem może się jak najbardziej sprawdzić. Zastanawiam się nad domowej roboty "pastą" na taką plamę.  

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

wydaje mi się że powinnaś przyłozyć jakis papier czy cos podobnego w co wsiąknie wosk i przejechać po tej plamie na której jest ten papier rozgrzanym żelazkiem ale wiadomo nie bardzo rozgrzanym ,wtedy wosk sie roztopi i wsiąknie w papier.

2015-07-27 09:05:11 autor monika212121

 

to najlepszy sposób. Ale potem trzeba jeszcze wyprac

Re: Jak usunąć plamę z wosku?

A jakiś silny alkohol nie rozłoży czasem wosku? Bo pewnie po papierze i żelazku zawsze jakieś drobinki wosku zostaną.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: