Jak pofarbować włosy?

  • 2011-04-09, o 07:49
  • 65
  • 29 287
  • 37
  • 56

Jak pofarbować włosy?

Nie wiem jak Wy, ale ja farbuję włosy sama-w domu. Jednak mam z tym duży problem, ponieważ mimo to, że odrosty zawsze farbuję ok 15 min dłużej niż resztę włosów to ich odcień (odrostów) zawsze znacząco odbiega od całej długości włosów;/ Może znacie jakiś sposób farbowania, aby nie było różnicy w kolorze odrostów a reszty włosów?:D

Re: Jak pofarbować włosy?

Ja sobie nie farbuję ale siostrze i szwagierce mają ciemne włosy i i sporo siwych mimo że są młode ale nie zauważyłam żeby odrosty miały inny odcień. Z regóły nie dzielę włosów na odrosty i nie odrosty. Farbuję pasmami zaczynając od czoła, do połowy głowy, potem boki i na koniec tył. W tedy równo się farbują. Może zmień farbę.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Jak pofarbować włosy?

Zalezy jeszcze jaki masz odcień odrostów w stosunku do reszty włosów. Ja np. farbuję włosy na meegaa ciemny brąz taki, ze po ufarbowaniu wyglądaja właściwie na czarne i później delikatnie się spłukują w co raz jaśniejszą czekoladkę (gorzką ) a odrosty mam sredni, taki mysi blond. Jeśli odroscik mam nie wielki to właściwie nie oddzielam jakoś farbowania bo zaczynam od odrostów więc jakieś parę minut i tak trzymaja farbę dłużej. Kiedyś jednak eksperymentowałam z włoską farbą bodajze fantasia colore i kolor wyszedł piękny prawie czarny, ale odrosty rude... powinnam była ją wyrzucić, ale odczekałam i po miesiącu nałożyłam jeszcze raz rudy się tylko pogłębił i zostałam z rudym odrostem 5 cm. Być moze dlatego, że nie wymieszałam tego chłodnego odcienia z naturą-więcej tego błędu nie popełnię! w kazdym razie kolejne farbowanie wygladało tak, ze nałozyłam na odrost farbę na pół godziny a na reszte tylko na 15 min i kolorek ładnie się wyrównał chociaz odroscik jeszcze dopłukiwał się bardziej (tzn ten były rudy odroscik) ale z kolejną farba już normalnie. Apropo tego mieszania nie wiem jak to jest przy zwykłych farbach bo ja akurat używam profesjonalnych fryzjerskich farb- aktualnie Artego mieszam pół na pół naturalną czerń z czekoladowym brązem + utleniacz oczywiście i wychodzi bosko. Jedna taka farba kosztuje ok 25zł więc za dwa kolory płacę 50-60 zalezy gdzie, z tym że jedna farba ma 150ml więc razem to 300ml+ utleniacz i starcza mi to aż na 5 razy a mam włosy za łopatki. Litrowy utleniacz Joanny to koszt ok 12zł a starcza naprawdę na meega długo, już nawet straciłam rachubę na ile farbowań.

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Wlosy jak J.Lo

Dziewczyny czy orientujecie się może jaki kolor farby moglabym kupić ,żeby wyszedl mi taki kolor jak ma Jennifre Lopez w teledysku "On the floor"? Dodam ,że mam swój kolor wlosów blond średni.Dzięki śliczne.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak pofarbować włosy?

Kurcze nie wiem.. hmm.. ciężko mi powiedzieć ponieważ nie wiem jak "łapią" i zachowują się Twoje włoski... Najlepiej byłoby pójść i poradzić się fryzjerki, w ogóle najlepiej byłoby gdyby to ona na pierwszy raz zafarbowała Ci włosy. Wiedziałabyś na jakiej farbie i mogłabyś zapytać o symbol ew mieszankę z których farb korzystała. Ja tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona. Dobrała mi odpowiednie kolory podała symbole i wytłumaczyła jak mieszać. Mówiac szczerze gdybym miała zmienić kolor zrobiłaby tak samo, bo po eksperymencie z tą farbą o czym pisałam wyżej-mam dość :/Wydane pieniądze, włosy obciązone i beznadziejny wyglad przez pare tygodni, bo musiałam odczekać zeby nie zniszczyć sobie kudełków do reszty. Oczywiście, nie ma gwarancji ze fryzjerka od razu wstrzeli się dokładnie w to co chcesz uzyskać, dużo zależy od tego co to za fryzjerka. Ja mam tyle szczęścia, ze w moim nie drogim osiedlowym salonie pracuje fryzjerka, która no według mnie jest mistrzynią w swoim fachu. Nawet dziwiłam sie jej, czemu pracuje w małym saloniku za małe pieniadze, no ale ma córcię mała, a tu grafik jej odpowiada i wolne 2 sb i wszystkie nd....

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Jak pofarbować włosy?

Zawsze farbujesz na taki sam kolor? Ja kiedyś często zmieniałam kolory, teraz staram się mniej wiecej utrzymać ten sam. Na początku chciałam żeby moje włosy kolorem przypominały właśnie takie jak ma Jenifer Lopez. Ostatecznie są jednak ciemniejsze i w słońcu bardziej rude. Kilka razy robiłam włosy farbą L\'oreal M3 jasny złoty kasztan opalizujący. Kosztuje ona jakies 31zł. Najpierw tylko odrosty wyszły takie jak na opakowaniu, ponieważ używałam wcześniej ciemniejszych farb. Następnym razem trochę rozjaśniłam całe włosy i dopiero nałożyłam tę farbę. Dopiero wtedy wyszedł jednolity kolor. Ostatnio na szybko kupowałam farbę i wzięłam nieco tańszą o podobnym odcieniu (LOREAL CASTING CREME Nr 645 Bursztyn). Nie zauważyłam, że to jest farba bez amoniaku, ma jakiś inny utleniacz i trwałość koloru do 28 myć. Przy kolejnych zakupach albo wezme tą L\'oreal M3, albo wypróbuje podobnego odcienia z innej firmy. Nawet mi odpowiadają takie lekko rudawe odcienie, ale gdybym wiedziała dokładnie jakiej użyc farby, żeby wyszły takie jak ma Jennifer Lopez to bym wypróbowała. Wydaje mi się, że to jakiś ciemniejszy odcień bląd i jakby popielaty, taki mysi.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Jak pofarbować włosy?

teraz się przyjrzałam dokładnie włosom J.Lo na tym konkretnym teledysku i ona tak naprawdę ma tam delikatny baleyage. Czasem własnie stonowany baleyage o nie znacznych róznicach w tonach między pasmami daje oczekiwany efekt danego koloru

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Jak pofarbować włosy?

Mam pytanie do Ciebie ammb masz piękny kolor włosów jak farbujesz swoje wlosy w domu czy u fryzjera i jakimi odcieniami
ps.zawsze chcialam miec taki piekny kolor

Re: Jak pofarbować włosy?

Ja się nie farbuję i na głowie mam naturalny kolorek, ostatnio skusiłam się jednak na ombre w kolorze czerwonym co bardzo mi się podoba.. oczywiście ombre robione u fryzjera. Ja raczej sama nie farbowałabym sobie włosów w domu, bo zwyczajnie się tego boję.. zdecydowanie wolę iść do mojej fryzjerki, nie dość, że pomoże mi dobrać fajny odcień, zafarbuje to i ładnie podetnie włosy. Na razie nie mam zamiaru zmieniać drastycznie koloru włosów z obecnego ombre ale jeśli miałabym już się farbować to zdecydowanie wybrałabym wizytę u fryzjera, nie ufam sama sobie :)

Re: Jak pofarbować włosy?

        Im cieplej, tym farba szybciej zmienia kolor włosów. W związku z tym, że różne miejsca na głowie charakteryzują się różną temperaturą, jeśli chcemy pokryć farbą odrosty, najpierw powinno się ją nakładać na tylne partie, następnie na boczne i dopiero na końcu na czubek głowy, który jest najcieplejszy szczególnie jest to istotne kiedy rozjaśniamy włosy bo przy ciemnych nie ma aż takiego problemu

       dodatkowo  jeśli włosy są przesuszone i zniszczone, najczęściej są również porowate. Ze względu na rozchylone łuski farba nie tylko szybko się z nich wypłukuje, ale też szybciej do nich wnika, tylko na porządnie odżywionych i nawilżonych włosach farbowanie przynosi pożądane efekty , zarówno w odniesieniu do koloru, jak i trwałości koloryzacji.

Re: Jak pofarbować włosy?

Farbuje wlosy przyjaciolce i jej mamie i uwazam ze samemu sb dobrze nie pofarbujesz, jak masz kogos zaufanego kto ma o tym troche pojecia to zawsze mozna poprosic, jezeli nie to lepiej wybrac sie do profesjonalisty. Ja w sumie robilam juz rozne rzeczy nawet ombre i mam do tego reke, ale sama sobie bym np ombre nie zrobila, odrosty jestes w stanie zrobic samodzielnie nawet na folii.
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: