Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

  • 2013-03-22, o 12:31
  • 34
  • 12 652
  • 19
  • 31

Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Cześć wszystkim,

Nazywam się Karolina i mam 25 lat oraz, niestety odwieczne problemy z wagą. Przy wzroście 165 cm, obecnie waże 62 kg.
Moja waga waha się ciągle od 57-65 kg.
Próbowałam już wielu diet, ale wszystkie na dłuższą metę okazywały się nie trafne.
Pragnę zrzucić kilka kilogramów przed wakacjami i bez wstydu wyjść na plażę w bikini. Dodatkowo w sierpniu czeka mnie
ślub brata na którym jestem świadkową i chciałabym wskoczyć w sukienkę w rozmiarze S, ewentualnie bardzo małe M
Znalazlam w internecie dieta-atkinsa czy ktoś z Was stosował taką dietę? Ile udało
się Wam schudnąć i w jakim czasie?

Buziaki, Karolina.

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Żadna dieta krótkoterminowa nie da wam większych efektów.
Zasady życia trzeba zmieniać na stałe, w przeciwnym wypadku nigdy trwale nie schudniecie. Więc celem powinna dieta rozsądna, a nie kolejna głodówka. Czy dbacie o to?

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

No nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Podstawa to mądre nawyki.

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Najlepiej będzie, gdy z problemem odchudzania udasz się do dietetyka, który ułoży plan odchudzania dostosowany specjalnie pod twój organizm.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Ta dieta jak dieta Dukana niszczy organizm, odradzam!

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

a czym charakteryzuje się ta dieta?
każda dieta musi być ZBILANSOWANA - musisz jeść wszystko - białko, węgle, tłuszcze, cukry. najlepiej małe posiłki co 3 godziny (5 posiłków dziennie) wystarczy, że zastosujesz zasadę - rano jesz posiłek węglowodanowy (płatki owsiane itp.) i w ciagu dnia zaczynasz dostarczać coraz więcej białka, tak że na kolację jesz posiłek typowo białkowy - do tego w ciągu dnia jedz dużo warzyw dostarcz tłuszcze i z np. orzechów i nie widzę szans żebyś nie schudła i nie czuła się dobrze - ja mam słabą przemianę materii, a muszę kontrolować wagę jedynie z uwagi na fakt, że lubię słodycze;P jak trzymam dietę to jestem cały dzień najedzona

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Raniec zgadzam się z tobą całkowiecie

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

a czym charakteryzuje się ta dieta?każda dieta musi być ZBILANSOWANA - musisz jeść wszystko - białko, węgle, tłuszcze, cukry. najlepiej małe posiłki co 3 godziny (5 posiłków dziennie) wystarczy, że zastosujesz zasadę - rano jesz posiłek węglowodanowy (płatki owsiane itp.) i w ciagu dnia zaczynasz dostarczać coraz więcej białka, tak że na kolację jesz posiłek typowo białkowy - do tego w ciągu dnia jedz dużo warzyw dostarcz tłuszcze i z np. orzechów i nie widzę szans żebyś nie schudła i nie czuła się dobrze - ja mam słabą przemianę materii, a muszę kontrolować wagę jedynie z uwagi na fakt, że lubię słodycze;P jak trzymam dietę to jestem cały dzień najedzona

2014-10-17 10:01:02 autor Maymarybelline

 

Mam dokładnie to sama zdanie.. zbilansowana dieta to najlepszy sposób nie żeby tylko schudnąć ale i czuć się dobrze :)

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Dieta to powinna być na całe życie jako zdrowe odżywianie, a nie jakaś wymyślna, nie rzadko kretyńska wyliczanka, że to, i tamto i o takiej porze. PRzy dobrze zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej odpowiedniej dla możliwości zdrowotnych i preferencji indywidualnych są lepsze wyniki niż na jakichś wariackich dietach na 3 tygodnie.  

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

Właśnie ta aktywność fizyczna jest równie bardzo ważna, trochę ruchu codziennie zapobiegnie temu słynnemu efektowi jojo znacznie lepiej niż katowanie się zaraz po tych wymyślnych właśnie dietach na chwilę.

Re: Dieta Atkinsa, odpowiednia dla mnie?

czy ja wiem czy dobra

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: