Dbanie o uszkodzone paznokcie

  • 2022-09-12, o 09:10
  • 20
  • 841
  • 11
  • 13

Dbanie o uszkodzone paznokcie

Hejka Ostatnio miałam kontakt z chemicznymi środkami oraz farbami do ceramiki. Oczywiście nie stosowałam rękawiczek (mądra ja). No i zrobiła się dziura w paznokciu, ogólnie kawałek jest trochę "zeżarta" płytka. Co polecacie na regenerację i wzmocnienie oraz zabezpieczenie przed dalszymi zniszczeniami w tym miejscu?

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Hejka Ostatnio miałam kontakt z chemicznymi środkami oraz farbami do ceramiki. Oczywiście nie stosowałam rękawiczek (mądra ja). No i zrobiła się dziura w paznokciu, ogólnie kawałek jest trochę "zeżarta" płytka. Co polecacie na regenerację i wzmocnienie oraz zabezpieczenie przed dalszymi zniszczeniami w tym miejscu?
2022-09-12 09:10:12 autor yumimadoka

Ja bym jednak nic nie stosowała i dała płytce odrosnąć. Może zabezpieczaj paznokieć plasterkiem na dzień, a w nocy pozostaw bez plastra, aby się regenerował.

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Może lepiej zapytaj w salonie kosmetycznym gdzie zajmują się pielęgnacją i odbudową paznokci 

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Ja bym nałożyła witaminową bazę hybrydową - jest mocniejsza niż zwykłe odżywki i łatwiej nią wyrównać i zabezpieczyć płytkę.

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Czasem nie jest wskazane nakładanie czegokolwiek, bo może się pogorszyć stan. Dałabym odrosnąć. 

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Oj ja bym nie ryzykowała z hybrydami.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

No ja generalnie mam mega zniszczone paznokcie obecnie, zachcialo mi się   żeli, sama robiłam no i mam co mam . Uzywam sobie serum do paznokci i jest poprawa

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Niestety z paznokciami trzeba uważać, gdyż łatwo można je uszkodzić a późniejszy proces doprowadzania ich do normalnego, zdrowego stanu jest bardzo długi. 

 

Sama po zdjęciu hybryd paznokcie miałam tak słabe, że płytka przy lekkim nacisku się gięła. Stosowałam specjalne lakiery/ odżywki dedykowane na "po hybrydach" i udało mi się wyprowadzić je na prostą jakoś. 

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

ja w ogole nie moge zapuścić paznokci... masakra. Myslicie, ze odzywka da rade?
 
 

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

ja w ogole nie moge zapuścić paznokci... masakra. Myslicie, ze odzywka da rade?
 
 
2022-10-22 18:40:51 autor playdolka

Próbuj, może się uda. Ja mogę zapuścić paznokcie tylko dzięki hybrydzie. Od zawsze miałam bardzo miękkie, wręcz papierowe. Mi żadne odżywki nie pomogły w zapuszczaniu i wzmocnieniu paznokci. A wypróbowałam ich naprawdę dużo.

Re: Dbanie o uszkodzone paznokcie

Tez tak mialam, jeszcze do tego doszły kombinacje samodzielnie z hybrydami wiec juz w ogole byl dramat... miekke, łamliwe, rozdwajały sie. Porazka jak nic. regenerum sobie kupilam do paznokci. Za dwie dyszki jest w notino teraz wiec naprawde sie oplaca, w aptece u mnie duzo drozej

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: