BIELACTWO

  • 2012-07-02, o 20:50
  • 43
  • 18 862
  • 22
  • 36

Re: BIELACTWO

Poza przyczynami, których należy upatrywać w genetyce ważnym czynnikiem są m.in. zjawiska autoimmunologiczne które miałyby polegać na wytwarzaniu przeciwciał niszczących melanocyty.

Niestety jednoznaczna przyczyna występowania bielactwa nabytego nie została jednoznacznie scharakteryzowana. Zdania są podzielone.

Bielactwo nabyte kojarzone jest także z chorobą układu nerwowego. Układ odbarwień na skórze ma często postać “segmentarną”, która jest zgodna kształtem obszaru skóry zaopatrywanego przez dany nerw.

W innych przypadkach zmiany pojawiają się po silnych wstrząsach psychicznych i nerwowych lub po silnym działaniu promieni nadfioletowych lub po mechanicznym uszkodzeniu skóry.

Zrodlo??!!

Re: BIELACTWO

Witam wszystkich,
właśnie odebrałam przesyłkę z Dermacolem i oczywiście, natychmiast wypróbowałam. Niesamowite.... po 20 latach okazało się, że mogę mieć, choćby na chwilę - opalone dłonie, równomiernego kolory skórę twarzy i stóp. Wszystko dzięki filmowi o kamuflażu plam bielaczych. Dziękuję. Nie przypuszczałam, że jeszcze kiedyś założę spódnicę latem, ale wszystko wskazuje na to, że jednak...

Re: BIELACTWO

Zakryć się nie da. Potrzebny akceptujący partner. To możliwe, uwierz mi. Mam dwójkę dorastających dzieciaków i naprawdę udane życie intymne . Pozdrawiam.

Re: BIELACTWO

Mój brat cierpi na bielactwo. Ma póki co bardzo drobne plamy, ale maja szanse sie powiększyć. Pani doktor - dermatolog, dała nam skierowanie na laser, podobno może coś pomóc. Oprócz tego dostał dwie maści, dośc drogie - jedna wyciąg z melona. Te maści to Protopic i Vitix. Stosuje od jakiegoś czasu, jedna plamka rzeczywiście się wchłonęła, inne niestety nie. Mamy tylko nadzieję, że mu sie to nie powiększy i przede wszystkim nie rozniesie na buzię...

Re: BIELACTWO

współczuję Ci bo wiem co moja sąsiadka przezywała jak miała wyjsc na ulicę a wiadomo jak niektórzy ludzie w Polsce reaguja na inność.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: BIELACTWO

współczuję Ci bo wiem co moja sąsiadka przezywała jak miała wyjsc na ulicę a wiadomo jak niektórzy ludzie w Polsce reaguja na inność.

2015-07-17 14:47:00 autor monika212121

Zdecydowanie ludzie w Polsce mają naprawde ograniczoną tolerancję na coś innego.. nie wiem z czego to wynikia ale bardzo mi to przeszkadza. 

Re: BIELACTWO

Polska jest niestety bardzo zacofanym narodem, szczególnie pokolenie naszych rodziców i starsze. Wydaje mi się, że na szczęście większość młodych ludzi ma większe pojęcie o otaczającym świecie i nie patrzą na ludzi poprzez sztywne ramy i stereotypy.

Re: BIELACTWO

to okropna choroba i bardzo widoczna niestety

Re: BIELACTWO

okropna choroba

Myślę, że przy jasnej skórze, na prawdę da się O tym zapomnieć. zdecydowanie W gorszej sytuacji są osoby ciemnoskóre
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: