Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy jest rodzajem makijażu okolicznościowego, który wykonuje się na specjalną okazję. Przygotowując makijaż wieczorowy trzeba pamiętać o tym, by dostosować go do pory dnia, w jakiej mamy zamiar się w nim pokazać. Światło świec oraz sztuczne oświetlenie to istne pochłaniacze kolorów, z tego powodu makijaż powinien opierać się na wyrazistych i intensywnych barwach oraz wyostrzonych konturach. Mocny i wyrazisty make-up wieczorowy znacznie różni się od subtelnego i naturalnego makijażu dziennego.

Składniki makijażu wieczorowego

W makijażu wieczorowym śmiało można pozwolić sobie na ciemniejszy podkład, bardziej nasycone barwy cieni. Wieczór to czas w którym mile widziane są wszystkie efekty połysku i blasku, do zastosowania także w makijażu. Drobinki brokatu na powiece pięknie rozświetlą spojrzenie w blasku świec. Podczas tworzenia makijażu wieczorowego zaleca się odważne korzystanie z różu, a nutę niezwykłości i wyjątkowości dodadzą nam zaskakujące dodatki, jak drobinki złota na dekolcie. Kwintesencją wieczorowego makijażu oczu powinny być mocno i wyraziście podkreślone rzęsy. Możemy zastosować do tego nie tylko kilka warstw tuszu ale również sztuczne rzęsy. Spojrzenie wieczorową porą jest ważne jak mało co.

Makijaż na wieczór

Wieczór to czas, w który śmiało można pozwolić sobie na nutę ekstrawagancji i szaleństwa. Powinno to znaleźć swoje odzwierciedlenie w makijażu. Należy przy tym pamiętać, że koncepcja makijażu wieczorowego musi odpowiadać nie tylko światłu tej pory dnia, ale także okazji, dla której został zaprojektowany. Jest to przecież rodzaj kreacji, w którą „przywdziewamy” swoją twarz. Tak jak przy każdym rodzaju makijażu tak i w wieczorowej jego wersji powinniśmy skupić się na uwydatnianiu naszych zalet. Warto zatem pamiętać o tym, że makijaż wieczorowy to kluczowy element naszej kreacji.

Makijaż wieczorowy krok po kroku

JESIEŃ Z TRENDAMI - TOTAL BURGUND LOOK

  • ladymakeup
  • 2014-10-30 15:06:00

Tegorocznym HITem jesiennego makijażu jest kolor BURGUNDOWY, rozumiany jako odcień ciemnego wina, a także wszelkie zbliżone odcienie, zawierające więcej lub mniej koloru jagodowego, śliwkowego czy ciemnej oberżyny. Ten szalenie modny kolor możemy zaaplikować nadając akcent na ustach czy powiekach, bądź stworzyć TOTAL LOOK. Taka też totalna burgundowa propozycja znajduje się w dzisiejszym filmiku. Zarówno powieki - część nieruchoma - jak i usta zostały podkreślone tym ciekawym kolorem. Dodatkowo w zamian standardowych - czarnych rzęs, przykleiłam te z refleksami w winnym odcieniu. Wszelkie odcienie BURGUNDU/bakłażanu/jagody świetnie podkreślają oczy zielone, niebieskie, czy nawet ciemne brązowe. ...

Czytaj dalej

POŻEGNANIE LATA - makijaż na WAKACYJNĄ IMPREZĘ

SLEEK ARABIAN NIGHTS - makijaż arabski, wieczorowy

Makijaż wieczorowy - fioletowe smokey eye

Makijaż prosto z Cannes 2011

Makijaż wieczorowy - turkusowy

Makijaż Jennifer Lopez

Makijaż na randkę

Makijaż na studniówkę

Makijaż wieczorowy (delikatny)

Pin up make up

Makijaż "teatralny" - idealny do clubu na imprezę

Makijaż w stylu Bollywood

Makijaż smokey eyes krok po kroku z paletką NYX

Makijaż Katarzyny Zielińskiej

Makijaż bordowy krok po kroku

Jak przerobić makijaż dzienny w wieczorowy.

Makijaż Penelope Cruz

Wieczorowy makijaż czekoladowy - w odcieniach brązu