Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym filmiku, przedstawiam Wam moją propozycję na makijaż ślubny. W sondzie umieszczonej na blogu większość z Was zagłosowała na makijaż w stylu klasycznym – w związku z powyższym filmik ukazuje, jak krok po kroku, wykonać właśnie ten makijaż.

Niestety, w jednym 10-cio minutowym tutorialu, nie sposób przedstawić wszystkich etapów makijażu. Dlatego odsyłam Was do wcześniejszych filmików umieszczonych na blogu, które dotyczą poszczególnych etapów make up'u:

 

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu dla większości z nas. Każda Panna Młoda pragnie w tym dniu wyglądać i czuć się (jak księżniczka) zniewalająco. Długotrwałe przygotowania to nie tylko skupienie się na menue i wystroju sali, ale przede wszystkim wyborze idealnej sukni i dobraniu odpowiedniej fryzury. W wirze przygotowań nie zapominajcie jednak, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasz wygląd jest odpowiednia ilość snu. Niedobór snu od razu odznaczy się na Waszej twarzy, i niestety, nawet najlepsze kosmetyki nie zniwelują jego braków. PAMIĘTAJ – w nocy poprzedzającej ślub – ŚPIJ minimum 8 godzin!

Przed przystąpieniem do makijażu przygotuj twarz – przemyj, oczyść tonikiem i nałóż nawilżający krem. Odczekaj chwilkę, aż wsiąknie, a następnie rozprowadź bazę pod makijaż – najlepiej wygładzającą, która przedłuży żywotność Twojego makijażu oraz wypełni drobne zmarszczki i nierówności skóry. Wszelkie peelingi, oczyszczania, zabiegi na cerze – wykonuj z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem.

Po nałożeniu bazy przystąp do rozprowadzenia podkładu – precyzyjnie na całej twarzy, nie zapominając o szyi i dekolcie [patrz – tutorial „Jak nałożyć podkład”].

Następnie punktowo rozświetl twarz korektorem. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, odsyłam Cię do filmiku: Makijaż Kobiety dojrzałej.

Kolejnym etapem jest wykonturowanie twarzy i podkreślenie kości policzkowych różem [patrz – tutorial „Jak nałożyć róż”] oraz nadanie kształtu naszym brwiom (przeczesz je grzebykiem do brwi, przyciemnij cieniem lub kredką do brwi bądź udaj się wcześniej do kosmetyczki na henne ;).

Teraz nadszedł czas na ozdobienie powiek cieniami. Poniżej opisuję, jak krok po kroku, wykonać makijaż oczu przedstawiony w tym filmiku:

  1. Jasny bazowy cień nakładamy na całą górną i dolną powiekę, aż pod łuk brwiowy oraz lekko wyjeżdżając w kierunku skroni.
  2. Cień w kremie (lepki) wklepujemy w ruchomą część górnej powieki, a następnie przykładamy (dociskamy) cień w pyłku w kolorze beżowym.
  3. Ciemnym cieniem w kolorze brązowym podkreślamy dolną powiekę – na długości 2/3 rozpoczynając od zewnętrznej strony powieki.
  4. Tym samym cieniem akcentujemy kość powyżej ruchomej górnej powieki, rozcierając kontury (bez widocznych przejść).
  5. Ciemniejszym cieniem (w kolorze ciemnego brązu, grafitowym, myszowatym) zaznaczamy dolną powiekę od zewnętrznej części na dł. 1/3.
  6. Czarną wodoodporną kredką obrysowujemy oko. Na dolnej powiece rozpoczynamy od zewnętrznej strony na dł. 2/3 . Górną powiekę podkreślamy od wewnętrznej części oka przeciągając kreskę wzdłuż całej powieki oraz wyjeżdżając lekko za oko. Następnie wyciągamy kreskę cienkim pędzelkiem w kierunku skroni.
  7. Czarnym linerem poprawiamy wcześniej namalowaną kredką kreskę.
  8. Malujemy usta [patrz tutorial: Jak malować usta]

Kosmetyki do makijażu ślubnego

Galeria