Makijaż w średnim wieku

Makijaż w średnim wieku

Po raz drugi pragnę przedstawić Wam moją propozycję makijażu dla Pań w średnim wieku.

W zasadzie jednak makijaż oka wykonany jest w taki sposób, że technicznie sprawdzi się również u Pań/dziewczyn mających problem z opadającą powieką od zewnętrznej strony (bez względu na wiek). Zjawisko „opadającej powieki” - tak charakterystyczne w procesie wiotczenia skóry, spędza sen z powiek niejednej osobie ;/ dzięki jednak poprawnie wykonanemu makijażowi, jesteśmy w stanie optycznie „podnieś” ten fałd skóry.

Najbardziej skuteczną techniką malowania „opadającej powieki” jest tzw. technika „V”. Pomimo, iż brzmi ona bardzo tajemniczo i skomplikowanie, jest w zasadzie jedną z prostszych technik w sztuce makijażu. Najważniejszym elementem jest zaznaczenie na odpowiedniej wysokości konturów makijażu – szczególnie od zewnętrznej strony i na fałdzie skóry opadającej na powiekę ruchomą. W kolejnych etapach należy stopniowo dodawać następnych warstw cieni, aby uzyskać pożądaną intensywność makijażu.

W niniejszym filmiku, krok po kroku, przedstawiam jak najprościej wykonać samodzielnie tę technikę, czyli technikę „V-ki”, natomiast osoby zaciekawione wykonaniem kompletnego makijażu dla Pań dojrzałych odsyłam do filmiku: Makijaż kobiety dojrzałej, gdzie dokładnie opisuję najważniejsze elementy całego makijażu dla Pań dojrzałych, a także wypisuję pewne rady/wskazówki, którymi warto (mam nadzieję) zasugerować się w pewnym wieku.

Poniższy makijaż wykonany został w modnym zestawieniu granatu z błękitem, wyłącznie cieniami matowymi, które najlepiej sprawdzają się, gdy skóra straciła już elastyczność. Propozycja może być wykorzystana zarówno na wieczorne wyjścia, jak i na dzień dla Pań, które nie boją się „ostrzejszego” wyglądu ;)

Zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia tego filmiku – zarówno przez Panie, do których adresowany jest ten tutorial, jak i przez Panie w młodszym wieku, które mogłyby wykonać podobny makijaż swoim mamom, ciociom...;) Miłego oglądania.

Makijaż w średnim wieku - krok po kroku:

  1. Nakładamy na twarz podkład, puder (wskazówki pod adresem Makijaż kobiety dojrzałej).
  2. Ciemny cień nabieramy na dość sztywny pędzelek, lekko wycieramy go w chusteczkę. Następnie zaznaczamy górne kontury makijażu oka.
  3. Ponownie nabieramy na pędzelek ciemny cień – tym razem stopniowo „powiększamy” makijaż – w ten sposób unikniemy dużej ilości opruszków na twarzy oraz „smug” na powiece.
  4. Błękitny cień, większym pędzelkiem, aplikujemy na całej ruchomej powiece, począwszy od wewnętrznego kącika oka. Mniejszą ilość tego koloru nakładamy powyżej cienia ciemnego, na samym jego szczycie.
  5. Jasnym cieniem (białym, kremowym) rozświetlamy wewnętrzny kącik oka oraz miejsce pod łukiem brwiowym.
  6. Czarną kredką rysujemy kreski od zewnętrznej strony na długości 1/3, zarówno na powiece dolnej, jak i górnej (tam lekko rozcieramy ją pędzelkiem).
  7. Tuszujemy rzęsy.
  8. Matowym różem podkreślamy kości policzkowe (najlepsze kolory brzoskwiniowe, morelowe, odpowiednio dobrane różowe).
  9. Przy użyciu konturówki poprawiamy kontur ust, malujemy satynową pomadką.

Kosmetyki w tym makijażu

Galeria