Makijaż na imprezę

Makijaż na imprezę

Wybierając się na imprezę mam zawsze ten sam problem... w co się ubrać i jak pomalować :) Myślę, że nie jedna z Was ma podobne rozterki – zresztą nie znam kobiety, która nie spędzałby dłuugich minut przed szafą ;) Jeśli już wybierze się strój (po dłuugich kontemplacjach), to wypada zrobić sobie odpowiedni makijaż – pasujący zarówno do ubioru, nastroju, jaki i rodzaju wieczornego wyjścia :)

W poniższym filmiku przedstawiam Wam makijaż, który zrobiłam sobie idąc na osiemnastkę kuzynki (sama miałam swoją ładnych parę lat temu, nawet nie pamiętam czy miałam wtedy w ogóle makijaż ;p) Impreza, wiadomo wystrzałowa, to i makijaż musiał być równie wyrazisty i zapamiętywalny :) Wiodącymi kolorami makijażu jest srebrny i czarny, dolną powiekę zaś podkreśliłam złotym pyłkiem – uzyskując tym samym ekstrawaganckie połączenie srebra ze złotym. Zrobiłam to jednak z pełną świadomością, aby przekonać Was, że złoty i srebrny w parze nie muszą się "gryźć". Efekt, jaki możecie uzyskać, zależy od zestawionych i przypasowanych do siebie kolorów, bowiem tak jak zapewne wiecie – nie każdy odcień złota może pasować do srebra.

Niniejsza propozycja jest przede wszystkim jest idealnym zestawieniem kolorystycznym, gdy któraś część Waszego ubioru jest w jednym z tych kolorów, a dodatki planujecie dobrać w tym drugim.

Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia tutorialu :) a poniżej, tak jak zwykle, opisuję jak krok po kroku wykonałam ten makijaż oraz załączam listę wykorzystanych kosmetyków ;) buziaki!!

Makijaż imprezowy krok po kroku:

 1. Powiekę dzielę wzdłuż na pół (oczywiście tylko w wyobraźni ;p) – część od wewnętrznej strony twarzy pokrywam białym cieniem w kredce, na drugiej części rozcieram srebrny cień, również w kredce.
 2. Biały cień aplikuję w wewnętrznym kąciku oka oraz pod łukiem brwiowym.
 3. Czarnym cieniem podkreślam dolną oraz górną powiekę od zewnętrznej części – "wyciągam" kolor ku górze oraz w kierunku nosa.
 4. Cień srebrny dociskam w centralnym pkt ruchomej powieki oraz powyżej konturów zaznaczonych cieniem czarnym (smuga srebrnego koloru dochodzi bliżej nosa niż czarna).
 5. Obrysowuję oko czarną kredką – na dole w lini wodnej,a do góry wzdłuż linii rzęs.
 6. Dolną powiekę akcentuję złotym pyłkiem – im bliżej wewnętrznego kącika oka, tym smuga bardziej wyraźna.
 7. Ponownie, biały cień aplikuję w tych samych miejscach, co poprzednio – czyli w kąciku oka oraz pod brwią.
 8. Dodatkowo białym świetlistym pyłkiem rozświetlam miejsce pod łukiem brwiowym.
 9. Srebrnym glitterem rysuję krótkie kreseczki na ruchomej powiece (od wewnętrznych części oka).
 10. Przyklejam ála cyrkonie w kierunku skronii.
 11. Tuszuję rzesy a usta podklreślam naturalnym błyszczykiem.

Jakie kosmetyki?

Zdjęcia makijażu