Wyświecanie się skóry twarzy po kremie z SPF

  • 2023-05-08, o 20:55
  • 2
  • 159
  • 3
  • 3

Wyświecanie się skóry twarzy po kremie z SPF

Chciałabym kupić siostrze krem do twarzy z filtrem 50. Niestety jest pewien problem. Czego nie użyje, strasznie jej się przetłuszcza i świeci twarz, do tego zapychają się pory skóry. Ma łojotokowe zapalenie skóry, więc zaczerwienienia, rumienie i białe krostki na policzkach, dodatkowo skóra ma tendencje do przesuszania się partiami, strefa T lubi się przetłuszczać. Pomocy, polećcie coś, co nada się do takiej cery.

Re: Wyświecanie się skóry twarzy po kremie z SPF

W takim wypadku moim zdaniem najlepsza była by wizyta u dobrego dermatologa, który poleci najlepsze kosmetyki z spf, które jednocześnie nie pogorszą stanu cery twojej siostry. 

 

Jeżeli jednak szukasz czegoś na już.. to ja bym poszła tutaj w dwa różne produkty. Na strefę T bym używała lżejszych spf, stricte do cery tłustej i mieszanej, zaś na miejsca przesuszające się bym stosowała bardziej treściwszą konsystencję. 

 

Obecnie w PL mam wrażenie, że spectrum kosmetyków z spf jest bardzo w tyle za tymi zagranicznymi. Większość opiera się na mocno tłustej i bielącej formule z dość charakterystycznym dla kosmetyków do opalania z spf zapachem. 

 

Ostatnio jednak dowiedziałam się np. że Azjaci sobie znacznie z tym tematem lepiej radzą i ich formuły z spf są znacznie lepsze. Ogólnie mają podział na żele, mleczka i kremy z spf (tak w skrócie). Żele są polecane właśnie do skóry tłustej i mieszanej, bo są lżejsze, znacznie szybciej się wchłaniają. Mleczka polecane są dla skóry suchej i odwodnionej (ale mogą być też stosowane przez każdy rodzaj), bo mają bardzo często w składzie wiele dobroczynnych substancji, zaś krem dla skóry normalnej. 

 

Na strefę T używałabym żelu. Obecnie posiadam żel spf50 z Skin79 dla cery mieszanej i tłustej i on wcale nie bieli skóry i szybko się wchłania. Dobrze również sprawdza się żel spf50 z holiki holiki. 

 

Zaś na policzki polecałabym mleczko. Sama nie używam bo mam cerę mieszaną ale widziałam że na stronie skin79 jest fajne mleczko z spf takie w różowym opakowaniu. 

 

Dodatkowo przy łzs zwróciłabym uwagę na rodzaj filtra spf i postawiłabym na mineralny a nie chemiczny. Mineralne (inaczej fizyczne) to tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza i mika. 

 

Fajną wiedzę o spf w Japonii posiada Tsukawaki Emi - możesz ją znaleźć na YT pod nazwą Ja Ci dam Japonię a także prowadzi sklep w Internecie z oryginalnymi produktami z JP. 

 

Nie jestem dermatologiem, więc nie gwarantuję że przy łzs skóra nie zostanie przy takich produktach podrażniona i jej stan nie zostanie pogorszony. Więc nadal polecam przed jakimkolwiek zakupem wizytę u dermatologa, który wskaże odpowiednie produkty. 

 

Re: Wyświecanie się skóry twarzy po kremie z SPF

Myślę, że warto postawić na kosmetyk o lekkiej konsystencji. Większość kremów z SPF mi też się nie sprawdza. Są ciężkie, lubią się wyświecać i bielą skórę. Poszukałabym jakiegoś żelu z filtrem, najlepiej o naturalnym składzie.
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: