Suche i zniszczone końcówki

  • 2013-02-05, o 21:59
  • 155
  • 79 022
  • 76
  • 117

Suche i zniszczone końcówki

Witam! Mam wielki problem z końcówkami są suche i zniszczone, obcięłam już trochę, niestety mam włosy różnej długości i żeby nie mieć ani jednej rozdwojonej końcówki musiałabym je ściąć po ramiona, czego nie chcę. Sama obcinam sobie rozdwojone końcówki, a od Was chciałabym się dowiedzieć jakie macie sprawdzone specyfiki lub domowe maseczki na suche i zniszczone końcówki

Re: Suche i zniszczone końcówki

Mam ten sam problem z włosami, udało mi się z nim w jakimś umiarkowanym stopniu poradzić stosując za każdym razem po myciu włosów balsam do włosów. Ostatnio zaczęłam olejować włosy i powiem, że na razie jestem zadowolona. Stosuje także jedwab do włosów.

Re: Suche i zniszczone końcówki

Moje włosy są w dość dobrym stanie i trudno mi znaleźć rozdwojone końcówki. Składa się na to kilka czynników. Farbowanie henną, olejkowanie, szampony bez sls i odżywki bez silikonów, maseczki z siemienia lnianego. Mysle, że to wszystko ma wpływ na to, że włosy mi się nie rozdwajają.
A tak już konkretnie co stosuje na same końce (nie zawsze, bo zapominam), to odrobina wazeliny kosmetycznej wieczorem lub olejku kokosowego, a czasami jedwab z joanny ale on zawiera silikon (Dimethiconol). Nie próbowałam jeszcze oliwy z oliwek, ale też powinno pomóc

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Suche i zniszczone końcówki

Miałam ten sam problem z suchymi i rozdwojonymi końcówkami włosów. Moje włosy również były różnej długości, dlatego postanowiłam je ratować, a dopiero gdy troszkę się wyrównają ściąć. Używałam szamponu i maski L\'biotica biovax do włosów suchych i zniszczonych.
Z tego co wiem o jedwabiu to, to że suche włosy mogą źle reagować na jedwab z biosilka, bo on podobno strasznie wysusza.

Re: Suche i zniszczone końcówki

Moje włosy są w dość dobrym stanie i trudno mi znaleźć rozdwojone końcówki. Składa się na to kilka czynników. Farbowanie henną, olejkowanie, szampony bez sls i odżywki bez silikonów, maseczki z siemienia lnianego. Mysle, że to wszystko ma wpływ na to, że włosy mi się nie rozdwajają.
A tak już konkretnie co stosuje na same końce (nie zawsze, bo zapominam), to odrobina wazeliny kosmetycznej wieczorem lub olejku kokosowego, a czasami jedwab z joanny ale on zawiera silikon (Dimethiconol). Nie próbowałam jeszcze oliwy z oliwek, ale też powinno pomóc

ammb

a jak robisz maseczki z siemienia lnianego ?

Re: Suche i zniszczone końcówki

Moje włosy są w dość dobrym stanie i trudno mi znaleźć rozdwojone końcówki. Składa się na to kilka czynników. Farbowanie henną, olejkowanie, szampony bez sls i odżywki bez silikonów, maseczki z siemienia lnianego. Mysle, że to wszystko ma wpływ na to, że włosy mi się nie rozdwajają.
A tak już konkretnie co stosuje na same końce (nie zawsze, bo zapominam), to odrobina wazeliny kosmetycznej wieczorem lub olejku kokosowego, a czasami jedwab z joanny ale on zawiera silikon (Dimethiconol). Nie próbowałam jeszcze oliwy z oliwek, ale też powinno pomóc

ammb

a jak robisz maseczki z siemienia lnianego ?

Maseczkę z siemienia robie przed myciem włosów i noszę ją na glowie okolo godziny pod czepkiem foliowym.
Wsypuję dwie łyzki ziarenek do małego kubeczka metalowego i zalewam około pół szklanki wody do 3/4. Gotuje kilka minut (około 5) i mieszam dość czesto. Woda robi się taka kleista, wtedy przelewm przez sitko. Jak podstygnie zaczyna być bardziej glutkowate i wtedy nakładam na całe wlosy.
Ostatnio kilka razy wzbogaciłam tą maseczke dodając w czasie gotowania saszetke kory debu i dwie łyżeczki kawy mielonej, do tego szczypte cynamonu (daje ładny zapach i własnie się doczytałam, że działa przeciw wypadaniu włosów:)). Później tak samo przelewałam przez sitko i dodawałam albo olejku rycynowego albo oliwy z oliwek i tak pół łyzeczki octu jabłkowego. To wszystko na włosy:) Z ta kawą i kora dębu, to pomysł z tad, że skoro można zrobić z nich płukanki to czemu nie dodać do tej maseczki. Z octu jabłkowego też się robi płukanki i wiem, że do masek niektórzy dodają - chodzi o własciwe ph.
Po tej wzbogaconej maseczce włosy mają ładny zapach kawowo-piernikowy i podbity kolor (na brazowych włosach- jak świeżo farbowane, coś takiego)

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Suche i zniszczone końcówki

Niestety nie ma sposobu na "sklejenie" rozdwojonych końcówek - jedyne wyjście to radykalne cięcie. Ja niedawno przechodziłam przez to samo, ale znacznie ścięłam włosy i teraz rosną zdrowe Dbam o nie bardziej i nie dopuszczam, by się rozdwajały. Moim zdaniem nawilżanie włosów i zabezpieczenie końcówek przed urazami mechanicznymi i wysoką temperaturą podczas stylizacji to jedyny sposób na ZAPOBIEGANIE rozdwajaniu

Re: Suche i zniszczone końcówki

Mam bardzo zniszczone końcówki włósów i w dodatku żadnego sposobu na nie.Używałam często serum z Avonu i pomagalo ale ostatnio Avon sprzysięgł się przeciw mnie i w katalogach nie ma tego produktu. Poradźcie co uzyć w zastępstwie??!!

tejados uralita - PozdrawiamOla1kr1a

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Suche i zniszczone końcówki

Jedwab z firmy Marion nazywa się Natura Silk.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Suche i zniszczone końcówki

Możesz co jakiś czas brać po paśmie włoswo i nożyczkami fryzjerskimi odcinać te rozdwojone końcówki, a poza tym staraj się je zabezpieczać - polecam serum z Waxa, taka mała tubka z pompką.

Re: Suche i zniszczone końcówki

Ja skręcam włosy w rulonik i to co odstaje to ścinam (bo też mam pocieniowanie włosy) a później końcówkę.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: