Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 162
  • 174
  • 163

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Nigdy nie pomyślałabym żeby użyć olejku do swojej skóry a mam też mieszaną i chyba wypróbuję ;)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

ja też nie miałam pojęcia, dziś kupiłam olejek i zobaczymy jak się u mnie sprawdzi :)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

i na jaki się zdecydowałaś? :)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Kupiłam rycynowy a mam jeszcze w domu olejek kokosowy wiec wypróbuję jeden i drugi ^^

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

O widzę, że o olejach rozmawiacie. Też jestem zwolenniczką olejki arganowego na noc na buzię. Czasem nawet oliwę z oliwek sobie wykorzystam w ten sposób :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

 

        Kamiluśka jesli masz skórę mieszaną to polecam olejek z jojoba,  który swoją budową bardzo zbliżony do ludzkiego sebum. Stosowany na skórę suchą, , uzupełnia niedobór naturalnego sebum. Skóra zostaje odpowiednio nawilżona . Przy nadmiernej pracy gruczołów łojowych, kiedy cera charakteryzuje się nieestetycznym świeceniem, olej jojoba działa jak hamulec, który zapobiega nadprodukcji sebum. Może więc być śmiało stosowany do pielegnacji cery suchej, tłustej czy mieszanej, a miano „inteligentnego” jest niezaprzeczalne.

 

     ja obecnie uzywam olejku arganowego i masła karite oba świetne ,mam jeszcze masło kokosowe czy jak kto woli olejek ale wole argan i shea,fajny jest też olejek z róży podobno i jesli skończy mi sie argan kupie ten z rózy piżmowej.

ogólnie bardzo polecam olejki bo są to naprawde działające i co najwazniejsze naturalne kosmetyki  bez 6 linijkowego składu i do tego mega wydajne.

 

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

masło karite super sprawa

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Może warto odwiedzić dermatologa.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Bardzo lubię olejek Evree Magic Rose, który jest dedykowany cerze mieszanej i tłustej. Szczerze powiedziawszy podchodziłam sceptycznie do używania olejku przy mojej tłustej cerze ale odkąd zaczęłam regularnie go stosować stan mojej skóry się poprawił. Zniknęły suche skórki, mam wrażenie, że skóra mniej się przetłuszcza, stała się miękka i nawilżona. Olejek bardzo ładnie uspakaja cerę, jeśli jest podrażniona np po peelingu lub przez trądzik. Jednym problemem bylo przyzwyczajenie się do uczucia tłustego filmu na skórze, bo w przypadku cer tłustych to raczej niepożądany efekt ale da się przeżyć. No i u mnie najlepiej sprawdza się nakładany na noc. Z tego co wiem są też inne olejki z Evree, chyba też właśnie do cery suchej, więc myślę, że warto spróbować.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Olejki bardzo dobrze działaja na skórę, u mnie póki co sprawdza się arganowy. Mam taki argan face oil, smaruję twarz, czasem zamaist kremu, czasem w połączeniu i sa bradzo fajne efekty... Mam wrażliwą twarz a nic mi nie podraznia

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: