Każda z nas chciałaby wyglądać nieco młodziej. Bez względu na wiek, staramy się choć trochę odjąć sobie lat. Jak to zrobić bez inwazyjnych zabiegów i skalpela? Wystarczy kilka prostych trików, by wyglądać świeżo, promiennie i wydobyć naturalne piękno. Przede wszystkim, warto postawić na pielęgnację. Odpowiednie nawilżanie i odżywianie skóry sprawi, że będzie ona mniej podatna na powstawanie zmarszczek czy przebarwień. Dlatego wskazane jest regularne dbanie o twarz jak najwcześniej, by później nie mieć sobie nic do zarzucenia. Jeśli stosujecie kremy i inne specyfiki, drugą ważną kwestią jest odpowiedni make-up. Staramy się unikać ciężkich, zbyt ciemnych podkładów. Również malując powieki, trzeba pamiętać o kilku zasadach, by oczy nie wyglądały na smutne i zmęczone. Radzimy wybierać jasne, rozświetlające cienie, żeby oko nawet jeśli nie jest, wydawało się wypoczęte. Do tego tusz do rzęs, aby optycznie je otworzyć i makijaż na co dzień gotowy. Muśnięcie policzków różem i delikatne konturowanie to także doskonały pomysł. Cera prezentować się będzie świeżo. Jednym z kosmetyków, który pozwoli nadać twarzy zdrowego i subtelnego blasku jest oczywiście odpowiednio dobrany rozświetlacz do twarzy, na którym dziś skupimy swoją uwagę. Odbije on światło, dzięki czemu będziemy wyglądać bardziej dziewczęco i promiennie. Pamiętajcie, że takie jest zadanie makijażu, by nas odmłodzić i poprawić wygląd, a nie dodawać lat. Tego typu produktu również świetnie sprawdzą się do podkreślenia opalenizny.
Jakie są rodzaje rozświetlaczy?
Jak większość kosmetyków służących do podkreślenia rysów twarzy, po bronzerach i różach, rozświetlacze dostępne są w kilku formach. Najpopularniejszą z nich jest puder, w formie prasowanej i sypkiej. Bardzo popularnym terminem, odnoszącym się do tego typu produktów jest efekt "mokrej skóry". W osiągnięciu tego wrażenia pomogą rozświetlacze do twarzy w formie kremowej, płynnej oraz w sticku.
Jak najlepiej nakładać rozświetlacz?
Od tego jak najlepiej nakładać rozświetlacz, zależy jego forma. Inaczej będzie pracował prasowany rozświetlacz do twarzy, a inaczej ten w sztyfcie. W takim razie, jakie narzędzie wybrać? Wydawałoby się, że najbardziej uniwersalnym akcesorium będzie pędzel. Jednak po dłuższym zastanowieniu, do każdego typu rozświetlacza musiałabyś mieć kilka pędzli, każdy o innej budowie. W takim razie co wybrać - pędzel, gąbkę czy palce?
Do nałożenia rozświetlacza prasowanego lub sypkiego najlepiej sprawdzi się pędzel typu "miotełka", czyli taki o długim, miękkim włosiu oraz "wachlarz". Gąbka do makijażu, może pomóc Ci uratować sytuację w wypadku, jeśli uznasz, że nałożyłaś nadmiar rozświetlacza lub chcesz go bardziej rozproszyć, aby uniknąć nieestetycznych plam. Kosmetyk w tej formie warto nakładać na przypudrowaną twarz. Jest on najlepszym wyborem, jeśli interesuje Cię pożądany efekt tafli na policzku.
Produkt w formie kremowej świetnie sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej. Jego forma dodatkowo dostarczy skórze nawilżenia i jej nie obciąży. Do nałożenia tego typu kosmetyku świetnie sprawdzi się gąbka do makijażu oraz dla subtelniejszego i naturalnego efektu palce.
Rozświetlacz w płynie, dzięki swojej wszechstronności można aplikować zarówno pędzlem, np. typu "kulka" lub "flat top", gąbeczką do makijażu oraz palcami. Jego formuła umożliwia również łatwą aplikację - pędzlem - na dekolt.
Ostatnia forma rozświetlacza, w naszej opinii, jest jedna z wygodniejszych postaci. Kosmetyk w sztyfcie jest wygodny w użyciu i "travel friendly". Do jego rozprowadzenia wystarczą palce, gąbeczka lub zbity pędzel.
Rozświetlacz kremowy, w płynie i w sticku najlepiej aplikować na podkład, z którym doskonale stapia się, a następnie nie pudrować tego miejsca lub delikatnie musnąć te okolice pędzlem z resztą pudru.
Na jakie części twarzy aplikować rozświetlacz?
Zadanie, rozświetlacza jest pokreślenie tych części twarzy, które chcemy, aby wysunęły się na pierwszy plan. Najczęściej są to szczyty kości policzkowych (kości jarzmowe), łuk kupidyna i czubek nosa. Chcąc stworzyć spójny makijaż, warto używać rozświetlacza również na łuk brwiowy i wewnętrzne kąciki oczu oraz brodę.
Jaki rozświetlacz do twarzy wybrać?
Wybór tego jedynego, najlepszego rozświetlacza, to bardzo poważna sprawa. Dlatego dbając o szukając tego jedynego zwróć uwagę na:
Rozświetlacze pudrowe
- Rozświetlacz do twarzy More Than Glow Highlighter od Catrice
- Prasowany rozświetlacz Shimmer Pressed Highlighter od Affect
- Rozświetlający puder Luminizing Powder od Claré
Rozświetlacze w kremie, sticku i płynie
- Rozświetlacz w płynie Baby Got Glow od Essence
- Rozświetlacz w płynie Wonder Match od Eveline Cosmetics
- Rozświetlacz w sztyfcie Lumi od L'Oreal Paris
- Kremowy rozświetlacz do policzków w sztyfcie Cream Stick Highlighter od Inglot
Palety rozświetlaczy
Palety zawierające kilka odcieni rozświetlaczy lub produktów, są świetnymi kompanami w podróży ale również dla osób, które cenią wielofunkcyjne kosmetyki. Jest to również idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych fanek błysku. Masz dzisiaj ochotę na ciepłe wykończenie, a może wręcz przeciwnie? Palety z kilkoma odcieniami rozświetlaczy rozwiążą tę zagwozdkę. Uwadze, polecają się szczególnie:
- Paleta 3 rozświetlaczy Glow Trio Ibra
- Rozświetlająca paleta do makijażu twarzy Glow Palette od Gosh
- Wielofunkcyjna paleta do oczu i twarzy Hybrid Face & Eye Palette od Dr Irena Eris
Co wybrać zamiast rozświetlacza?
Produkty, które zostawiliśmy na koniec to nie do końca rozświetlacze, ale również przydadzą się jeśli chcecie ująć sobie kilka wiosen. W przypadku, gdy nie jesteście fankami klasycznego rozświetlania twarzy i chcecie bardzo delikatnie rozpromienić skórę, warto przyjrzeć się bliżej pudrom rozświetlającym. Oprószcie nimi twarz i zobaczycie, jaki piękny efekt pozostawiają. Baza o takich samych właściwościach może całkowicie odmienić i nadać promienny wygląd Waszego makijażu. Gdy natomiast zmagacie się z cieniami pod oczami lub chcecie lekko rozjaśnić ten obszar, warto pomyśleć o odpowiednim korektorze.
- Rozświetlający puder transparentny Glow Transparent Powder od Ibra
- Transparentny puder sypki z kwasem hialuronowym Variete od Eveline Cosmetics
- Mgła pudrowa Glowing Powder od Paese
- Sypki puder satynowy do twarzy Satin Powder od Apollca
- Rozświetlający puder mineralny do twarzy Radiant Fusion Baked Powder od Kiko Milano
Jak Wy radzicie sobie z upływającym czasem? Stosujecie jakieś triki w swoich makijażach? Koniecznie dajcie nam znać, jaki jest Wasz ulubiony rozświetlacz do twarzy i na jakie wybrane partie twarzy najchętniej go aplikujecie.