Makijaż sylwestrowy

Makijaż sylwestrowy jest jednym z rodzajów makijaży zaliczanych do licznego grona makijaży okolicznościowych. Posiada jednak swoją wyjątkową specyfikę, tak jak noc w którą zdobi twarz kobiety. Noc Sylwestrowa to czas szaleństw, na które możemy sobie pozwolić także tworząc makijaż. Przygotowując makijaż sylwestrowy, nie możemy zapomnieć o ważnych motywach przewodnich, którymi są: blask, światło, wyrazistość i niepowtarzalność. Przede wszystkim jednak procesem tworzenia tak wyjątkowego makijażu kierować powinna nasza wyobraźnia.

Trwałość makijażu sylwestrowego

Zacznijmy od początku. Tak, jak każdy makijaż, także make up sylwestrowy powinien być dostosowany do warunków otoczenia. Zazwyczaj zabawa sylwestrowa trwa wiele godzin, należy więc pamiętać o tym, że nasz makijaż musi być przede wszystkim trwały, tak aby olśniewał nie tylko na początku imprezy, czy do chwili odliczania sekund dzielących nas od Nowego Roku, ale również w momencie powrotu z szampańskiej zabawy do domu. Wskazane są zatem wszelakie podkłady, pudry i spray'e utrwalające i przedłużające trwałość kosmetyków nałożonych na naszą twarz.

Kolory na sylwestrowy make up

Kolejnym elementem, o którym powinnyśmy pamiętać, jest fakt, iż będziemy przebywać raczej w miejscach słabo oświetlonych sztucznym światłem. Makijaż powinien być na tyle intensywny i wyrazisty, aby mógł być zauważony także przy słabym świetle, np. świec. W takich warunkach doskonale sprawdzą się intensywne kolory i wyraźne kreski. Ze względu na szampański, taneczny charakter zabawy, wskazane jest, aby makijaż sylwestrowy był pełen blasku. W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju brokaty: zarówno na powiekach, jak również na skórze, włosach, twarzy i dekolcie. Aby dodać wyjątkowości swojemu spojrzeniu można wokół oczu i przy skroniach przykleić cyrkonie lub (przeznaczone specjalnie na takie okazje) drobniutkie perełki. Warto skorzystać również ze sztucznych rzęs lub wielokrotnego nałożenia tuszu. Dzięki temu nasz wzrok stanie się bardziej uwodzicielski. Trzeba pamiętać, że makijaż sylwestrowy to typ make up’u, który niczym nie ogranicza naszej fantazji, ekspresji i ekstrawagancji. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że makijaż ten powinien przede wszystkim podkreślać naszą urodę.

Makijaż sylwestrowy krok po kroku

Jennifer Lopez - makijaż gwiazdy - Billboard 2015

  • ladymakeup
  • 2015-05-31 18:40:39
  • 16

Jennifer Lopez, znana również jako J. LO., jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie. Piosenkarka, aktorka, tancerka, businesswoman i matka w jednej osobie, dosłownie "człowiek orkiestra". Nic zatem dziwnego, że wprawia w zachwyt gdziekolwiek pojawi się, i to nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. Ja osobiście zawsze podziwiam jej nieprzeciętną urodę, nienaganną figurę i piękny wygląd. Być może to stwierdzenie tłumaczy, dlaczego wykonując makijaże "w stylu gwiazd", najczęściej sugeruję się jej wyglądem. Tak też było i tym razem. Po rozdaniu nagród amerykańskiego magazynu muzycznego Billboard 2015, to właśnie jej make up postanowiłam odwzorować. Prawdopodobnie nie udało mi się tego zrobić w 100%, ale w zależności od ujęcia, oko J. LO. prezentowało się każdorazowo inaczej. To co było niezmienne, to dominujące kolory - dużo ciemnego brązu oraz gorzkiej czekolady. Dolna powieka podkreślona intensywnie, choć główną rolę odgrywało smokey eye na powiece górnej. Makijaż intensywny i wyrazisty, idealny na tego typu imprezy i gale. Do tego cera okraszona rozświetlającym pudrem i kuszące błyszczące usta. ...

Czytaj dalej

Sylwestrowy makijaż - DIAMENTOWY + rozdanie

Makijaż na SYLWESTER - fiolet okraszony złotem + rozdanie

Świąteczny GLAMOUR makijaż + rozdanie

SYLWESTER 2014 - makijaż kameleon + ROZDANIE

Makijaż wieczorowy - Andrzejki, Sylwester, karnawał + ROZDANIE

POŻEGNANIE LATA - makijaż na WAKACYJNĄ IMPREZĘ

SLEEK ARABIAN NIGHTS - makijaż arabski, wieczorowy

Makijaż sylwestrowy 2013

Brokatowym makijaż na Sylwestra, karnawał

Elegancki makijaż - Sylwester 2013

Makijaż Sylwestrowy - Fioletowy

Makijaż Sylwestrowy - Eyeliner brokatowy

Intensywny makijaż na Sylwestra - srebrny brokat

Makijaż Sylwestrowy - Brokatowe Usta

Makijaż Sylwestrowy złoty z czernią

Makijaż na Święta - Christmas make up

Makijaż na imprezę andrzejkową

Makijaż wieczorowy na imprezę Andrzejkową

Makijaż Wieczorowy Orientalny

Makijaż na letnią imprezę

Makijaż na imprezę - nowa wersja

Tęczowy makijaż krok po kroku (Rainbow make up)

Makijaż dzienny - Mila Kunis