Makijaż ślubny

Makijaż ślubny to make up okolicznościowy łączący w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Powinien spełniać następujące zadania: dyskretnie i subtelnie podkreślać naturalne piękno kobiety, retuszując jej niedoskonałości oraz być jak najbardziej trwały. Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce wyglądać zachwycająco. Na ten efekt w równym stopniu składają się suknia ślubna, fryzura i oczywiście makijaż ślubny. Podstawowa zasada jaką kierujemy się przy doborze make up’u jest następująca: powinien on pasować do bukietu ślubnego. Do czerwonych zmysłowych ust pasuje szkarłatna róża lub czerwono - purpurowa cantedeskia, zaś do makijażu oczu w odcieniach fioletu pasuje wrzos lub eustoma w kolorze indygo.

Jak wykonać makijaż ślubny?

Makijaż ślubny podobnie jak makijaż dzienny można wykonać w dwójnasób: podkreślając oczy - doskonale sprawdzają się w tym wypadku cienie pastelowe, lub uwydatniając usta - intensywnym kolorem. Powinniśmy pamiętać, że w dniu ślubu make up musi zachować nieco stonowany charakter, dlatego warto wybrać jedną z dwóch powyższych opcji aby uniknąć efektu typu „malowana lala”. Większość pań wiedząc, że dzień ślubu sprzyja wzruszeniom, wykonują makijaż oczu kosmetykami wodoodpornymi i rezygnują z elementów, które mogą się rozmazać, np. z kreski wykonanej eyelinerem. Z drugiej strony, jest także sporo zwolenniczek używania w tym dniu kosmetyków, które pod wpływem łez mogą spłynąć lub się rozmazać. Ma to powstrzymać przyszłą pannę młodą przed płaczem. Warto przemyśleć, w której z powyższych opcji będziemy czuły się komfortowo...

Trwały makijaż ślubny

Podstawą dobrze wykonanego makijażu ślubnego jest odpowiednie dopasowanie kolorystyczne podkładu i pudru do cery. Wskazane są podkłady rozświetlające, ale warto zrezygnować z brązujących. Po uroczystości zaślubin wesele zazwyczaj trwa do białego rana, więc aby zachować jak najdłużej trwałość oraz świeżość naszego „dzieła”, warto zainwestować w kosmetyki matujące i utrwalające makijaż. Dzięki temu na zdjęciach, czy to w chwili pierwszego toastu czy też ostatniego tańca będziemy równie piękne.

Makijaż ślubny krok po kroku

MakeUp Atelier Paris - jak wybrać kolor FLUIDU WODOODPORNEGO?

  • ladymakeup
  • 2016-09-25 09:00:31
  • 42

Fluid wodoodporny (Waterproof Liquid Foundation) od marki Make-Up Atelier Paris to mój ulubiony podkład od prawie 5 lat. I zarazem jeden z nielicznych kosmetyków, któremu wierna jestem tak długi czas. Co on takiego w sobie ma, czego nie mają inni? Przede wszystkim trwałość, której pozazdrościć mogą mu wszyscy! Siłę krycia, przy jednoczesnej lekkości. Uniwersalność i trafną gamę kolorystyczną, dzięki której wybór odpowiedniego dla siebie koloru nie graniczy z cudem! Jednym zdaniem - na twarzy robi to, o czym każda z nas marzy. Niezawodnie kryje wszelkie niedoskonałości i przebarwienia. Idealnie zastyga na skórze dając satynowe/pół-matowe wykończenie, przez co też nie wymaga opruszania pudrem, aczkolwiek ja nigdy nie pomijam tego etapu! Sprawdza się w każdej sytuacji - zarówno na co dzień, jak i "od święta".

...

Czytaj dalej

WALENTYNKI 2016 - makijaż GLAMOUR + wyniki rozdania

TEST - najtrwalszy podkład EVER!!

KRYOLAN - Puder transparentny - recenzja i kolory

Makijaż ślubny - oczy małe i średnie

6 podkładów idealnych na ślub

Makijaż ŚLUBNY - kolorowy dla ZIELONYCH oczu

Makijaż ODMŁADZAJĄCY/niepostarzający - na ŚLUB

Makijaż ślubny - Kate Middleton

Makijaż ślubny - różowo/bordowy

Trwały makijaż ślubny - jakich użyć kosmetyków?

Makijaż na ślub - wesele

Makijaż ślubny

Konkurs - Sztuka makijażu - Książka i DVD makijaż ślubny