Jakiś czas temu na naszej stronie pojawiła się nowa marka - mianowicie KAVAI. W ostanich dniach wzbogaciliśmy się również o inne akcesoria, a dokładnie produkty oferowane przez Nanshy. Obie te firmy zajmują się dystrybucją pędzli do makijażu. Zapewne każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne przy tworzeniu kompozycji wizażowych są akcesoria. Potrzebne są po to, aby wykonać to precyzyjnie i z należytą starannością. Dobre narzędzia to podstawa nie tylko przy pracach budowlanych, ale też w świecie wizażu. Jakie zatem cechy powinny mieć idealne pędzle?
Najlepiej aby ich włosie było miękkie i delikatne, przy tym nie wypadało i nie odkształcało się. Nie jest mile widziane, by tworzyły smugi i plamy, ponieważ znacznie utrudnia to współpracę z kosmetykami. Ciągłe poprawianie błędów i nierówności zabiera czas i powoduje, że wykonywanie makijażu staje się codzienną zmorą, zamiast przyjemnością. Postanowiliśmy przybliżyć trochę produkty dwóch nowych marek: Nanshy i Kavai . Przedstawimy kilka pędzli, postaramy się je opisać tak, aby każda z Was miała obraz tego, czy warto je mieć w swoich zbiorach, czy nie. Jakie zaobserwowaliśmy różnice między produktami jednej marki i drugiej? Kavai produkują swoje pędzle zarówno z włosia syntetycznego jak i naturalnego. Dostępne są w kolorze czarnym. Nanshy natomiast nie tolerują tworzenia z naturalnych włóknin, dlatego swoje narzędzia opierają na włosiu syntetycznym. Dostępne są w dwóch odcieniach: matowej, perłowej czerni - którą prezentujemy w artykule, oraz równie perłowej bieli, jednak bardziej połyskującej, obie wersje kolorystyczne znajdziecie tutaj.
Wybrane przez nas pędzle
1. Kavai 24 vs Nanshy Flawless Foundation F01
Oba zaprojektowane z włosia syntetycznego. Klasyczne flat top 'y do aplikacji podkładu o różnych formułach: kremowych, płynnych jak i sypkich. Nie powodują powstawania smug i plam. Równomiernie rozprowadzają kosmetyki po skórze. Produkty są łatwe w obsłudze, nawet najmniej doświadczone osoby z łatwością wykonają makijaż twarzy. Nie powodują powstawania smug, co jest bardzo istotne, ponieważ nie musimy dziesiątki razy poprawiać make-up'u.
2. KAVAI 47 vs Nanshy Blush & Bronze
Wybraliśmy po jednym pędzlu każdej marki stworzonych do konturowania. Czym one się różnią? Kavai proponuje nam wykonany z naturalnej włókniny, wyprofilowany na skos produkt średniej wielkości. Przedstawiciel Nanshy natomiast stworzony został z włosia syntetycznego. Główka jest zdecydowanie większa niż u kolegi. Oba pozwalają na precyzyjne nałożenie kosmetyków bez tworzenia plam. Poprzez mniejszy rozmiar Kavai 47 zrobi to bardziej dokładnie, jednak Nanshy pozwoli oprószyć twarz, kiedy zależy nam na delikatnym efekcie.
3. KAVAI 90 vs Nanshy Pencil
Do aplikacji cieni wybraliśmy te dwa pędzle. Oba są odpowiedniej wielkości, precyzyjnie nakładają kosmetyki . Włosie syntetyczne zastosowane w pędzlu marki Nanshy jest trochę bardziej przyjemne i miękkie, ale oczywiste jest, że pędzle z włókniny naturalnej zachowują się trochę inaczej. Kształtem są bardzo do siebie podobne, doskonale przylegają do powieki i dopasowują się do jej kształtu. Jeżeli preferujecie pędzle naturalne polecamy Kavai, Nanshy natomiast ma włoski bardziej sprężyste i miękkie.
4. KAVAI 87 vs Nanshy Blending Eyeshadow
Ważne w wykonywaniu makijażu oczu jest dokładne roztarcie cieni. Jaki pędzel wybrać do takiej czynności? Proponujemy po jednym przedstawicielu z każdej marki. Jeden wyprodukowany z włókniny naturalnej, drugi natomiast syntetycznej. Żaden z kolegów nie gubi włosia i jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Wyprofilowane zostały w kształt kulki przez co idealnie dopasowują się do całej powieki i precyzyjnie można rozblendować cienie.
5. Kavai 13 vs Nanshy Angled Detailer
Brwi wymagają precyzyjnego podkreślenia. Pędzelek powinien być płaski i ścięty na skos aby dokładnie się dopasować i domalować ewentualnie brakujące włoski. W tym celu warto zastanowić się nad dwoma pędzlami: Kavai 13 oraz Nanshy Eye&Lip Makeup Brush. Oba wykonane są z włosia syntetycznego, które świetnie współgra z kosmetykami zarówno pudrowymi jak i kremowymi. Dzięki nim nie tylko wymodelujemy brwi, ale też będziemy mogli wykonać kreski na powiekach. Mają one dwa zastosowania przez co są praktyczne.
Tak wyglądają nowości ostatniego czasu w sferze pędzli. Produkty obu marek dostępne są w przyzwoitych cenach, co powoduje, że większa ilość osób może sobie na nie pozwolić. Niewygórowany koszt nie oznacza jednak, że są to złe pędzle. Naszym zdaniem to akcesoria idealne do tworzenia różnego rodzaju makijaży. Warto po nie sięgnąć i wypróbować, ponieważ mogą okazać się hitem niejednej z Was.
Miałyście okazję używać któregoś z pokazanych przez nas pędzli? Jak się u Was sprawdziły?
Pędzle przedstawione w publikacji: