Choć astronomiczną wiosnę mamy od wczoraj, dziś oficjalnie witamy ją wraz z kalendarzem. A skoro o wiośnie mowa, warto przyjrzeć się bliżej co będzie modne w tym sezonie. Na szczególną uwagę zasługują POMARAŃCZOWE USTA, które będą jednym z urodowych HIT ów. Focus na usta (za sprawą tego intensywnego koloru) sprawia, że makijaż jest bardzo szybki i łatwy w wykonaniu, idealny wręcz do szybkiego makijażu dziennego. Trudność może się jednak pojawić we właściwym doborze koloru, bo pomarańcz pomarańczowi nie równy. Tak po krótce - jeśli macie ciepły typ urody śmiało możecie zdecydować się na intensywniejsze kolory, z ciepłym pigmentem; gdy macie chłodniejszą urodę - lepszą mogą okazać się dla Was bardziej przytłumione odcienie. Przy tak dominującej dolnej części twarzy, warto pozostawić pozostałe partie w miarę neutralne.
Oczy
niech błyszczą , jednak w jasnych kolorach, które nie będą kłócić się z pomarańczem pomadki czy błyszczyka. Ja powieki delikatnie podkreśliłam neutralnymi barwami - beżem oraz delikatną szarością. Do tego wykonałam kreskę brązowym cieniem, którą przyciemniłam czarną kredką. Cera również odgrywa ważną rolę - postawmy na rozświetlenie , po wcześniejszym zakryciu wszelkich niedoskonałości. Wracając jeszcze do koloru pomarańczowego - ORANGE - wybierając swój ulubiony odcień zwróćcie uwagę, czy czasami nie podbija on żółtego odcienia zębów, bo niestety może tak uczynić... Sądzę, że propozycja warta wykorzystania - w szybki i tani sposób (bo świetne pomarańczowe pomadki możemy kupić już za 8,9 zł) możemy być modne tej wiosny ;) Zapraszam serdecznie na filmik! Dajcie koniecznie znać czy w ogóle ulegacie urodowym trendom? Pozdrawiam iście wiosennie, Monika :*
Krok po kroku:
- Makijaż rozpocznij od twarzy - nałóż podkład, zakamufluj niedoskonałości, rozświetl centralny punkt twarzy, całość utrwal pudrem.
- Przyciemnij kontury twarzy bronzerem, policzki odśwież różem, a szczyty kości policzkowych rozświetl pudrowym rozświetlaczem.
- Makijaż oczu rozpocznij od aplikacji cienia bazowego - w wewnętrznym kąciku oka, wzdłuż powieki dolnej i pod brwią.
- Matowym cieniem beżowym zrób smugę w załamaniu powieki.
- Od zewnętrznej strony, również w załamaniu, dodaj cień szary.
- Dolną powiekę podkreśl od zewnętrznej strony - cieniem szarym/grafitowym, na środku dodaj cień beżowy.
- Brązowym cieniem narysuj kreskę na powiece górnej, lekko wyciągnij ją do skroni.
- Linię wodną pokryj kredką cielistą, a czarną kredką narysuj kreskę od zewnętrznej strony na dolnej powiece i na górnej.
- Rozświetlaczem - ty samym co na kościach policzkowych - rozświetl wewnętrzny kącik oka i powiekę ruchomą do jej środka (najlepszy efekt uzyskasz nakładając go po prostu palcem).
- Wytuszuj rzęsy, a usta pomaluj - bardzo uważnie i dokładnie - pomarańczową pomadką.
Wykorzystane kosmetyki:
- MAP - podkład wodoodporny FLW2NB,
- Kryolan - korektor YH z Ultrafoundation,
- Kryolan - puder Dermacolor Light puder mineralny,
- MAP - paletki 5 cieni - TL22 i TL19,
- GOSH - kredka Velvet Black Ink,
- TheBalm - rozświetlacz Mary Lou Manizer,
- BIKOR - Egyptishe Erde For MEN,
- BIKOR - róż nr 5,
- L'Orela - tusz do rzęs So Couture,
- MIYO - Big Bank GLOSS 02