włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

  • 2012-08-05, o 09:37
  • 37
  • 14 764
  • 28
  • 33

włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Nie wiem czy mamy fryzjerki na forum, ale może któraś z was się orientuje dlaczego na instrukcji kremu koloryzującego jest napisane, że nie można nim farbować włosów wcześniej farbowanych henną? Tzn że jak raz użyje się henny to już później nigdy nie można farbować farbą do włosów? Jeżeli na prawdę wiecie coś na ten temat to proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Witam.
Ja farbowałam henną, a później normalną farbą i nic się nie stało. Włosy nie wypadły ani nic w te strony
Jedyny minus jest taki, że nie przefarbowały się całe włosy.
Pierwsza powierzchnia włosów jest ładnie pofarbowana, ale druga już nie. Miałam w niektórych miejscach prześwity starego koloru, wyglądało to trochę jak pasemka.
Kolejny minus (a może i plus) jest taki, że farba po paru myciach zaczyna schodzić (ale nie cała)
Nie wiem czy to o to chodzi, ale piszę na własnych doświadczeniach.

Wasyliss

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Tak, już właśnie kontaktowałam się z fryzjerką. Chodzi o to, że henna pokrywa włos nie tylko od zewnątrz ale także od wewnątrz i tak naprawdę nie jest wcale lepsza niż farba, bo dodatkowo wysusza włosy. Włosy farbowane wcześniej henną nie zostaną dokładnie pokryte przez farbę, dlatego się tego nie poleca i właśnie tak jak mówisz szybciej się zmyje. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź:) Utwierdziłaś mnie tylko w tym przekonaniu, bo chodziło o moją mamę i właśnie bałam się o to, że mogą wyjść włosy dlatego też kontaktowałam się jeszcze później z fryzjerką czy wszystko będzie ok:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Rozumiem. A tak wychwalają hennę.
Pozdrawiam!

Wasyliss

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

wole zwykłe metody mniej roboty

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Ja chyba wolałabym iść do fryzjera :D

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

wszystko co zmienia kolor włosów a w szczególności jeszcze je rozjaśnia niszczy włosy niestety

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Słyszałam, że po hennie ine farby gorzej się przyjmują, ale tak jak wspomniałam - tylko słyszałam. 

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

Nie poleca się właśnie dlatego, że farba może nie pokryć całych włosów, albo tworzyć dziwne odcienie (np wchodzące w zieleń )

Re: włosy farbowane henną a później kremem koloryzującym

nie polecam

Lepiej nie próbować
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: