warto iść na studia kosmetologi? Czy lepiej sprawdzą się kursy, szkolenia lub ewentualnie szkoła policealna?

  • 2016-11-02, o 13:51
  • 4
  • 2 785
  • 5
  • 5

warto iść na studia kosmetologi? Czy lepiej sprawdzą się kursy, szkolenia lub ewentualnie szkoła policealna?

jak w pytaniu

Kamila.

Re: warto iść na studia kosmetologi? Czy lepiej sprawdzą się kursy, szkolenia lub ewentualnie szkoła policealna?

tez nad tym mysle ;) 

Re: warto iść na studia kosmetologi? Czy lepiej sprawdzą się kursy, szkolenia lub ewentualnie szkoła policealna?

Myślę że to zależy od tego czy chcesz być kosmetyczką czy zająć się np tylko makijażem albo stylizacją paznokci. Jeśli chcesz zajmować się wszystkim myślę, że warto wybrać studia. Jeśli myślisz o być wizażystką ja wybrałabym jakieś fajne kursy i tak samo z manicure myślę, że ciekawe szkolenia dadzą radę. Będąc kosmetyczką i tak warto co jakiś czas wybierać się na jakieś kursy żeby być na bieżąco. Wiadomo że co rusz pojawiają się nowe techniki i nie można bazować na tym czego nauczyło się w szkole. Takie jest moje zdanie :-) 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: warto iść na studia kosmetologi? Czy lepiej sprawdzą się kursy, szkolenia lub ewentualnie szkoła policealna?

Myślę, że dobrze pójść do szkoły kosmetycznej i dodatkowo się doszkalać. Mogę osobiście polecić szkolenie z makijażu permanentnego  w Poznaniu - Nouveau Contour. We wcześniejszych komentarzach także pisałam, że mi się bardzo przydalo. 

Re: warto iść na studia kosmetologi? Czy lepiej sprawdzą się kursy, szkolenia lub ewentualnie szkoła policealna?

Wszystko zależy od tego, czym konkretnie chcesz się zająć. Wiadomo, że najlepiej byłoby zrobić studia, dodatkowo konkretne kursy. W szkołach czy na studiach często trzeba uczyć się suchej teorii, którą później się zapomina, często nie przydaje nam się część wiedzy do niczego. Ja osobiście wolę kursy u dobrych nauczycieli, gdzie jest maksymalna ilość wiedzy razem z praktyką.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: