tłusta cera - krem nivea , "skórki"

  • 2012-03-23, o 21:37
  • 63
  • 28 383
  • 40
  • 52

tłusta cera - krem nivea , "skórki"

Hej . ; ))
słuchajcie.

mam problem z cera i ze tzw. "skórkami"
Mam bardzoooo tłustą cerę !!! a gdy nałożę podkład + puder to po 2 h już się strasznie świecę. I mam problem ze suchymi skórkami. Strasznie się stają widoczne po nałożeniu podkładu. ;/
Wiem, że krem NIVEA jest bardzo tłusty i nie jest najlepszy do używania do takiej cery jaką ja mam. ale zaryzykowałam, na noc nałożyłam na twarz ( w miejsca gdzie występują te skórki ) bardzo grubą warstwę kremu i rano jak wstałam zginęły !! nie miałam już takich suchych placów.
a gdy ostatnio byłam w Rossmanie to rozglądałam się się za jakimś odpowiednim dla mnie tonikiem. i w promocji znalazłam za 5 zł Tonik do skóry mieszanej z firmy SYNERGEN i wiecie jak pomógł ! używam kremu NIVEA i toniku synergen i jest ogromna poprawa z moją cera

Polecam !! ))

shakirka_

Re: tłusta cera - krem nivea , "skórki"

Widzisz czasem warto przełamać stereotyp, że do tłustej skóry nie nadaje się tłusty krem.. a poza tym może mieszana skórę masz? sucha na policzkach, tłusta w strefie T..

Re: tłusta cera - krem nivea , "skórki"

Ja to bym jeszcze polecila co jakis czas stosowac peeling do twarzy, wtedy skora bedzie gladka bez zadnych skorek.

Re: tłusta cera - krem nivea , "skórki"

Ja mam dokładnie taki sam problem z cerą, do tego bardzo wrażliwa. Tłusta i jednocześnie sucha. Przetłuszcza mi się cała twarz, nawet uszy o.O A największe złuszczanie naskórka obserwuję w strefie T, więc prawdopodobnie tam jest przesuszona. Nie polecam kremów matujących ani toników z alkoholem, bo to dodatkowo podrażnia skórę i ją wysusza, co powoduje zwiększone wydzielanie łoju. Z peelingami bardzo ostrożnie, bo można tym uzyskać odwrotny efekt od zamierzonego i zamiast zmniejszyć ilość skórek, to będzie ich wiecej następnego dnia - wiem z doświadczenia. Podstawą jest nawilżenie. A na suche place gruba warstwa kremu nawilżającego.
Jeśli chodzi o nakładanie podkładu, to przy skórze łuszczącej, należy go wklepywać, a nie wcierać. Uprzednio oczywiście trzeba nałożyć krem nawilżający. Albo najlepiej zrezygnować z nakładania podkładu na całą twarz i ograniczyć się tylko do miejsc, gdzie są przebarwienia, tak jak ja robię.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

Ale ja mam na mysli peelingi tylko i wylacznie przeznaczone do twarzy, delikatne np. z kielkami przenicy a nie z takimi duzymi ziarnkami, ktore porania skore .

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

No, delikatne peelingi nie zaszkodzą, byle nie robić ich codziennie
Podobno też OCM dobrze działa na tłustą i łuszczącą się cerę. Przymierzam się, żeby wypróbować, ale jakoś nie mogę się zebrać xD

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

Ja używam czasem fajnego kremy z Pharmacerisu z serii T, czyli do tłustej/mieszanej, w nazwie ma "kojący", idealnie likwiduje skórki.

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

na skorki polecam najlepszy najlatwiejszy sprawdzony sposob ,czyli masaz skory olejkiem np: jojoba-idealny dla skory tlustej
Jesli chodzi o krem to polecam najzwyklejszy krem bez dodatkow" BEPANTHEN "(firmy Bayer -nawilza, nie obciaza skory jest bardzo lekki jak woda,blyskawicznie wchlania sie nie pozostawiajac tlustej powloki kosztuje w aptece jakiej 15 zl za tubke 50g. Idealnie nadaje sie do tlustej,problematycznej wrazliwej, koi skore, nie zatyka porow,nie powoduje powstawania wagrow !

"Serce nie ma zmarszczek,ono ma blizny"Do cery z niedoskonałościami najlepszeSa podkłady w sztyfcie lub kompakcie oraz kryjące musy o matowym wykończeniu.Kropla Bazy rozswietlajacej do podkladu zlikwiduje ziemistySzary odcien

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

Ja mam dokładnie taki sam problem z cerą, do tego bardzo wrażliwa. Tłusta i jednocześnie sucha. Przetłuszcza mi się cała twarz, nawet uszy o.O A największe złuszczanie naskórka obserwuję w strefie T, więc prawdopodobnie tam jest przesuszona. Nie polecam kremów matujących ani toników z alkoholem, bo to dodatkowo podrażnia skórę i ją wysusza, co powoduje zwiększone wydzielanie łoju. Z peelingami bardzo ostrożnie, bo można tym uzyskać odwrotny efekt od zamierzonego i zamiast zmniejszyć ilość skórek, to będzie ich wiecej następnego dnia - wiem z doświadczenia. Podstawą jest nawilżenie. A na suche place gruba warstwa kremu nawilżającego.
Jeśli chodzi o nakładanie podkładu, to przy skórze łuszczącej, należy go wklepywać, a nie wcierać. Uprzednio oczywiście trzeba nałożyć krem nawilżający. Albo najlepiej zrezygnować z nakładania podkładu na całą twarz i ograniczyć się tylko do miejsc, gdzie są przebarwienia, tak jak ja robię.

Caenthe
rowniez Ci polecam wyprobowac najzwyklejszy krem BEPANTHOL
koi skore ,nadaje sie pod makijaz,nawilza,zmniejsza zaczererwienienie skory,nie zatyka porow ,ale krem nie masc !

"Serce nie ma zmarszczek,ono ma blizny"Do cery z niedoskonałościami najlepszeSa podkłady w sztyfcie lub kompakcie oraz kryjące musy o matowym wykończeniu.Kropla Bazy rozswietlajacej do podkladu zlikwiduje ziemistySzary odcien

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

U mnie najlepiej sprawdza się krem do cery tłustej z Bielendy, matuje, a także świetnie nawilża moją twarz usunięto reklamę  :) 

Re: tłusta cera - krem nivea , &quot;skórki&quot;

Ja nie używam kremu Nivea na twarz bo jest jak dla mnie zbyt tłusty i lubi zapchać cerę :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: