paznokcie żelowe czy akrylowe?

  • 2012-01-11, o 22:24
  • 90
  • 88 189
  • 49
  • 56

paznokcie żelowe czy akrylowe?

Jeszcze nigdy nie zakładałam tipsów. Ale właśnie zastanawiam się czy nie zrobić sobie ich przed studniówką. Większość dziewczyn ode mnie z klasy ma mieć robione paznokcie i w sumie też bym chciała. Ale właśnie zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy paznokciami akrylowymi a żelowymi? Jak długo się trzymają każde z nich? Oczywiście które ładniejsze i lepsze. I mniej więcej ile kosztują każde z nich:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

hej, miałam i akryl i żele,
trwałość podobna wszystko głównie zależy od wykonania, czy stylistka nie pozalewa skórek, i dobrze przygotuje płytkę to nie będą się zapowietrzały i odchodziły. Nie wiem, które wolę obie metody dobrze mi się noszą
Cena, u mnie w 3mieście miałam dziewczyny co w domu zakładały za 50 zł i naprawdę super. Salon wiadomo 80 w górę.
w związku z tym, że ze względu na dużą ilość zwierząt i konieczność zajmowania się nimi często dochodziło do tipsowych wypadków u mnie a nienawidzę chodzić bez paznokcia jak połamana tipsiara w oczekiwaniu na ratunek stylistki sama zaczełam sobie robić i tu wolę żelową metodę.
Ale Ty oczywiście najlepiej udaj się do stylistki paznokcia, najlepiej jakiejś z polecenia co dziewczyny są zadowolone i nic się z pazurkami nie dzieje, co do metody serio nie umiem powiedzieć, która lepsza

pozdrawiam, Anka

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

Obie metody są dobre, różnica jest jedynie w tym z czego są zrobione, czas noszenia jest podobne, wzorki w jednym i drugim przypadku można zrobić bardzo ładne. Różnica jest w twardości (akryl jest twardszy) i w zapachu (akryl bardziej śmierdzi). Ceny są podobone. Tak że czy zrobisz metodą żelową czy akrylową to będziesz zadowolona. Miałam na paznokciach i żel i akryl i innych różnic jakie wymieniłam nie widziałam. Ostatecznie do bawienia się na własny użytek wybrałam żel.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

A jeszcze jedno pytanie:) Bo szukałam w necie kosmetyczki i w ofercie znalazłam akryle/ żele na formie albo na tipsie. To które lepsze?

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

Ja bym wybrała na formie:)
Zrobienie na formie wymaga większego kunsztu, wiec i umiejętności lepsze stylistki

pozdrawiam, Anka

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

Na formie można zrobić ładniejszy kształt paznokcia i naturalniej on wygląda, na tipsie jest on narzucony.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

ok dzięki dziewczyny:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

polecam mój artykuł na ten temat

http://www.uroda.ssl2.pl/artykuly/14-st ... ryl-czy-el

http://www.galeria-paznokci.blogspot.com

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

hej ja mam obecnie żele, pierwszy raz, nie powiem bo bardzo mi się podobają. Koleżanka ma akryle i wywnioskowałam że nawet z wyglądu ładniejsze są żele, ale jak kto woli żele jak i akryle trzymają się podobno około 150 dni, a jak ktoś chce zrezygnowac juz po zabiegu wystarczy zakupić aceton, środek na rozpuszczenie tipsa można też je malować na inne kolorki, i po zmyciu zmywaczem maja one taki sam wzór jak przed malowaniem + trzeba uważać aby zmywacz nie zawierał acetonu iż może to spowodować zniekszałceniem tipsa. może stracic formę. Pozdrawiam Kamila ;)

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

Co z tego, że trzymają się 150 dni, jak paznokieć rośnie i później brzydko wygląda. Trzeba by było ciągle dopełniać. Ja musiałam zdjąć po niecałych 14 dniach, bo mi paznokcie urosły i już to nieestetycznie wyglądało. A jestem z tych osób, które jak widzą lekkie zadrapanie lakieru na paznokciu to muszą wszystkie zmazać i pomalować na nowo:) Powiem tak paznokcie miałam przedłużane raz w życiu- na studniówkę i nigdy więcej. Jeżeli macie swoje w miarę ładne, ładny kształt to nigdy, przenigdy nie niszczcie ich tym czymś. Paznokcie strasznie dostają przez żel czy akryl w kość. Po zdjęciu żeli przez kosmetyczkę (dodam jeszcze, że nieumiejętnym, bo zostawiła mi kawałki żelu na paznokciach) paznokcie przez ok 2-3 miesiące były jak z papieru. Masakra

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

Przedłużam paznokcie metodą żelową od czterech lat - sobie i innym chętnym babeczkom I mogę śmiało, z ręką na sercu powiedzieć, że zniszczone paznokcie po żelach, to mit. A jeżeli tak się dzieję, to jest kilka powodów: za niska ziarnistość* pilnika, którym jest opracowywany paznokieć (niektóre stylistki używają - O ZGROZO - pilników 120, 100... A nawet 80!), tanie żele (przeważnie nieznanych marek, bez informacji o składzie produktu), brak higieny pracy (za rzadko zmieniane waciki do przecierania itp.), zrywanie masy żelowej z płytki paznokcia (spotkałam się ze stylistką, która podważała masę... SZPILKĄ!)... Jest naprawdę wiele powodów, którymi "żywią się" mity o zniszczonych paznokciach po przedłużaniu. Sama noszę paznokcie - NIEPRZERWANIE - od kilku lat. Ostatnio całkowicie zdjęłam masę i o dziwo, paznokcie były zdrowe. Wiadomo - nie są to paznokcie zdrowe na 100%, bo jednak trzeba zmatowić pilnikiem powierzchnię paznokcia, ale są to tylko cztery warstwy. Szkoda, że nie mam zdjęcia Bo takie samo gadanie, to nic nie daje

*ziarnistość, to nic innego jak gęstość pilnika, im mniejsza, tym pilnik jest ostrzejszy. Dla porównania polerki mają ziarnistość powyżej 300.

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG:http://makeupbyhanexxx.blogspot.com/ORAZ FANPAGE:https://www.facebook.com/makeupbyhanex
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: