Problemy potrądzikowe

  • 2011-08-01, o 20:08
  • 62
  • 26 592
  • 42
  • 48

Re: Problemy potrądzikowe

Znalazłam fajną stronę gdzie opisane są sposoby walczenia z przebarwieniami po trądziku i podane maści/kremy i inne sposoby ich zwalczania
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/plama_blizna.htm

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Problemy potrądzikowe

Wiem ze zabiegi laserowe nie sa tanie (choc w porownaniu z operacjami plastycznymi bardzo tanie), ale jesli ktos naprawde cierpi z powodu bliz potradzikowych powienien zglosic sie do kosmetyczki juz lekarza, ktory wykonuje zabiegi laserowe. Sama kilkakrotnie usuwalam male blizny i znamiona laserem i jestem zachwycona. Jest to bardzo krotki zabieg (oczywiscie zalezy od ilosci blizn). Najbardziej podoba mi sie to, ze nie ma po nim strupkow i zadnej krwi.
Ostatnio usuwalam znamie na czubku nosa i dodam ze jest to bardzo wrazliwe miejsce. zabieg trwal niecala minute, a moj szpecacy babel na nosie zniknal na zawsze. Od razu po zabiegu poszlam do pracy i malo kto zauwazyl zmiane. Ja natomiast jestem wniebowzieta

Koszt bez jakichkolwiek znizek w Niemczach to 70€=ok.300zl natomiast w Polsce przypuszczam, ze polowe taniej (jak to zwykle bywa).

Re: Problemy potrądzikowe

W Polsce niestety można czasem natknąć się na przestarzałe lasery i mało doświadczonych operatorów, więc sądzę, że lepiej wybrać dobrego lekarza dermatologa pracującego na nowoczesnym sprzęcie. Lekarz sprawdzi, czy pacjentka spełnia warunki, by zabieg przebiegł bez efektów ubocznych, a nowy sprzęt rzadziej zostawia ślady po zabiegu.
Przed zabiegiem w jakimś niesprawdzonym miejscu naprawdę warto choćby na własną rękę dowiedzieć się, kiedy nie można wykonywać zabiegu. Bo jeśli w gabinecie/salonie Cię o tym nie poinformują, po zabiegu może być duże rozczarowanie. Tu znalazłam dość rozbudowany artykuł o przeciwwskazaniach: http://dermedicus.pl/blog/index.php/2011/11/zabiegi-laserowe-przeciwwskazania/

Re: Problemy potrądzikowe

problem jest w tym jak się wyciska to wtedy dopiero wygląda to okropnie

Re: Problemy potrądzikowe

problem jest w tym jak się wyciska to wtedy dopiero wygląda to okropnie

2015-08-13 14:37:50 autor karolina1005

Zgadzam się, ale niektóry po prostu mają taką manię wyciskania.

Re: Problemy potrądzikowe

Są specjalne kremy na takie blizny po trądziku. Właśnie wyciskanie przyczynia się do gorszego gojenia i potem blizn. Lepiej nałożyć maść czy specjalny lek robiony na receptę od dermatologa.  

Re: Problemy potrądzikowe

Do usuwania czerwonych plam po bliznach można użyć maści Tribiotic, tylko trzeba z nia punktowo i ostrożnie, bo ma też swoje skutki uboczne (wysusza organizm) jeśli nałoży się jej bardzo dużo i bardzo często.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Problemy potrądzikowe

używałam kremu NoScar i EVOLET. Polecam :)

Re: Problemy potrądzikowe

niech dermatolog coś zaradzi a sama powinnaś nawilżać skórę i stosować delikatne peelingi, od bielendy są bardzo dobry i przeznaczone dla róznych rodzajów cery :)  

Re: Problemy potrądzikowe

Kup w aptece krem na blizny. Powinien pomóc ;) i głowa do góry

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: