Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

  • 2015-09-04, o 12:16
  • 56
  • 22 852
  • 31
  • 48

Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

Hej

Ostatnio sama zaczęłam używać dość często olejków do pielęgnacji mojej cery. Kiedyś myślałam, że do mojej mieszanej cery olejki nie są odpowiednie. Źle myślałam, bo odpowiednie olejki wcale nie zapychają mojej cery i wcale tak mocno się po nich nie świecę. Używałam olejków z Bielendy i Evree. Pierwszy jest naprawdę fajny, ale na Evree niestety się zawiodłam. Teraz używam naturalnych olejków z drzewa herbacianego i olejku rycynowego. Moje pytanie do was: jakich olejków w pielęgnacji cery używacie? Chętnie poczytam i może wypróbuje ;)

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

Przede wszystkim kokosowy, bo jest do wszystkiego i się sprawdza, ale to tylko na noc.

Poza tym stosuję lecytynę sojową, olej z czarnuszki i robię sobie olejkowaty spray odświeżający makijaż z hydrolatu oczarowego i gliceryny.

 

Olejki te pomagają mi przy różnych stanach zapalnych skóry (koszmarne wrastające włoski nawet w brwiach), no i do codziennej pielęgnacji skóry - mam suchą ze skłonnościami do alergii niestety.

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

używałam oleju kokosowego, ale do całego ciała- ważne stosowac na wilgotną skórę,

teraz z kolei kupiłam sobie koncentrat z bielendy argan bronzer, on delikatnie brązuje skórę i ma olejek arganowy- też się super sprawuje,.

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

używałam oleju kokosowego, ale do całego ciała- ważne stosowac na wilgotną skórę,

teraz z kolei kupiłam sobie koncentrat z bielendy argan bronzer, on delikatnie brązuje skórę i ma olejek arganowy- też się super sprawuje,.

2015-09-04 21:20:11 autor szalona20

i jak się sprawuje? nie ma zbyt intensywnego odcienia? słyszałam właśnie ze dobrze nawilża a takiego produktu szukam

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

dopiero do tygodnie użyuwam, ale poki co sprawdza się super skóra staje się gładsza i nabiera blasku, i jest nawilżona.na przebarwienia potrzeba pewnie troszkę więcej czasu, a to serum rozjasniające jest z serii skin clinic professional- ja już z tej serii miałam kilka produktów i zawsze dobrze się sprawdzały.

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

Ja również używam olejku kokosowego ale właśnie do całego ciała i włosów i sprawdza się u mnie świetnie, ale żadko stosuję olejki na twarz :)

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

ja zamiast kremu na noc uzywam na zmiane olej kokosowy i olej arganowy ,bardzo lubie również masło shea świetnie nawilża ,olejek jojoba tez bardzo fajny przy przetłuszczającej się cerze lub tez bardzo suchej bo jest to baaardzo uniwersalny ,polecam równiez macadamia ,wogóle wszystkie te olejki nadaja sie zarówno do twarzy jak i do wlosów ,polecam równiez hydrolaty jako odzywki bez spłukiwania do włosów ,ja obecnie czy w lato stosowałam i do tej pory stosuje odzywke przeciw płowieniu włosów na słońcu i nie tylko hydrolat lawendowy, rozmarynowy i cedrowy ,wszystkie trzy daja super efekty i co dla mnie najważniejsze naturalne ,bez szkodliwych sls ,alkoholu lub silikonów itd. polecam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

Ja bardzo polubiłam olejek arganowy we wszelkiej postaci, zarówno taki naturalny albo dodany do jakiegoś kosmetyku. Teraz jest tego ogromny wybór i naprawde można znaleźć coś dla siebie...

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

olejek rycynowy i herbaciany :)

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

ja jakoś nie moge się przekonać to olejków, wydają mi się nieodpowiednie do mojej cery, boję się, że rano wstanę z wysypem pryszczy

Re: Naturalne olejki w pielęgnacji twarzy.

Olej kokosowy :) na twarz, dłonie, ciało. Na włosach jedynie mi się nie sprawdził
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: