Kosmetyki konopne

  • 2020-06-11, o 18:58
  • 9
  • 1 120
  • 10
  • 8

Kosmetyki konopne

Od pewna czasu dostrzegłam, że w sieci pojawia się co więcej produktów na bazie konopi siewnej. Zwracam się do was kochane kibitki z prośbą o informację czy warto stosować kosmetyki, oraz olejki na bazie konopi czy to tylko mit ?. Trafiłam do jednego z takich sklepów usunięto reklamę i ku mojemu zdziwieniu jako że zawsze myślałam że jest to w Polsce zabronione dostrzegłam szereg produktów które legalnie można sobie zamówić ... od maści przeciwbólowe po kremy na trądzik, oleje do smażenia a nawet ciasteczka.

Re: Kosmetyki konopne

Hej, 

 

Masz racje konopie stały się obecnie bardzo modne na rynku polskim i to nie tylko w dziale z kosmetykami i maściami. Obecnie bez problemu można nabyć legalnie też herbatki przeciwbólowe z konopi. No ale właśnie tu trzeba się zastanowić z jakich konopi te produkty powstały?

 

Bo konopie konopiom są nierówne!Ogólnie chodzi tu o tą różnicę, że te produkty wymienione przez Ciebie, jak i mnie powstały z konopi siewnych!, a marihuana produkowana jest z konopi indyjskich. No a czym one się różnią? Konopie siewne to jak nazwa wskazuje roślina uprawna i może ona nawet sięgać do 7 metrów.

 

Zaś konopie indyjskie to są znacznie mniejsze krzaczki. Plus najważniejsza różnica to taka że w konopiach indyjskich znajduje się substancja THC, będąca substancją psychoaktywną odpowiedzialną za odużenia ( w Polsce wszystko co posiada powyżej 0,2% THC jest nielegalne).

 

W przypadku konopi siewnych zawiera ona substancję CBD, która nie jest psychoaktywna (co sprawia, że jest też legalna) i może być wykorzystywana w leczeniu wielu schorzeń i kosmetykach.

Re: Kosmetyki konopne

Ja akurat stosowalam kosmetyki z CBD i mogę powiedzieć, że efekty widziałam pozytywne. Skóra była ukojona, pory zwężone, teraz będę testować sam olej z nasion konopii na skórę twarzy :). 

K.K.

Re: Kosmetyki konopne

Zauważyłam, że są dostępne ale nie miałam okazji próbować.

Re: Kosmetyki konopne

A możecie polecić coś konkretnego, sprawdzonego?

Re: Kosmetyki konopne

A możecie polecić coś konkretnego, sprawdzonego?
2020-07-08 23:48:28 autor mp84

Miałam maseczkę z Bielendy, była bardzo fajna. Dobrze oczyściła i nawilżyła.

Re: Kosmetyki konopne

A możecie polecić coś konkretnego, sprawdzonego?
2020-07-08 23:48:28 autor mp84

Miałam maseczkę z Bielendy, była bardzo fajna. Dobrze oczyściła i nawilżyła.

2020-07-09 18:57:00 autor comfortinnending

 

O to nie wiedziałam, że Bielenda ma kosmetyki konopne :)

Re: Kosmetyki konopne

nie znam takich, pozostaje wierna bielendzie :) jej uzywam od dawna bo ma super sklad

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kosmetyki konopne

Kupiłam ostatnio na wypróbowanie małe co nieco, dle za wcześnie na efekty ;)

Re: Kosmetyki konopne

konopnych nie uzywam.. stosuje tylko to co znam i dziala. teraz np kocham maseczke z acerolą z pachnacej krainy :D cudowna dla skory

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: