przetłuszczające się włosy

  • 2022-03-27, o 19:43
  • 10
  • 532
  • 6
  • 7

przetłuszczające się włosy

Jak i czym myć przetłuszczające się włosy?

Re: przetłuszczające się włosy

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Szukam dla mamy odpowiednich kosmetyków do włosów przetłuszczających się. Jakoś nic nie daje rady. 1 dzień i włosy nadają się tylko do mycia. 

Re: przetłuszczające się włosy

ja myję 2 razy w tygodniu, ale używam też suchego szamponu 

Re: przetłuszczające się włosy

Teoretycznie produkcja sebum na skórze głowy to coś normalnego i pożytecznego (chroni i "użyźnia" skórę).

 

Problem zachodzi kiedy jest ono produkowane w zbyt dużej ilości. Z własnego doświadczenia wiem, że często winna jest temu paradoksalnie przesuszona skóra głowy (np. po długim i częstym myciu tzw. rypaczami), która przez to przesuszenie produkuje właśnie więcej sebum. Myjemy wtedy znów włosy, zmywając warstwę ochronną i nasza głowa znów produkuje sebum by pomóc skórze głowy.

 

To takie błędne koło. 

 

Polecam zacząć stosować bardziej naturalne szampony bez SLS, SLES, SCS z łagodnymi substancjami myjącymi. Na początku ciężko jest się przyzwyczaić bo takie szampony nie pienią się za dobrze i przez to też człowiek ma wrażenie że nie domywają pasm. Wtedy należy albo myć 2 razy albo zastosować metodę kubeczkową. 

 

Co do rodzaju szamponu to właśnie do przetłuszczających polecam te nawilżające :D 

 

Dodatkowo częste zmienianie poszewek w poduszkach bo w nocy no wcieramy w nie wszystko i regularna pielęgnacja szczotki do włosów. 

Re: przetłuszczające się włosy

Mi nic nie pomaga.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: przetłuszczające się włosy

Mi nic nie pomaga.

2022-04-09 01:44:17 autor login

Dokładnie. Co by nie zastosować i tak jest tak samo.

Re: przetłuszczające się włosy

A ja właśnie widzę poprawę xD przy regularnym stosowaniu bardziej świadomej pielęgnacji z codziennego mycia włosów mogę śmiało napisać, że przeszłam na mycie co drugi dzień, co jest dla mnie wielką ulgą i oszczędnością czasu. 

 

Ale się nie poddaję i będę dalej walczyć o to by myć co trzeci dzień włosy :D

Re: przetłuszczające się włosy

Są specjalne szampony, warto zadbac przede wszystkim o pielegnacje skóry głowy

Re: przetłuszczające się włosy

Są specjalne szampony, warto zadbac przede wszystkim o pielegnacje skóry głowy

2022-10-22 10:34:03 autor minionka

Dokładnie tak, pielęgnacja skóry głowy jest na pierwszym miejscu. 

Re: przetłuszczające się włosy

ja to mam wrazenie, ze juz wszystkie szampony przetestowalam 1f641.png
 
 

Re: przetłuszczające się włosy

a próbowałaś z phyto?? nie są najtansze, ale powiem wam , ze robi robote ten szampon. gleboko oczyszcza przetłuszczoną skótrę głowy i dodatkowo działa przeciw łupieżowi, ja odkad go uzywam to widze dużą poprawe. No i fajne jest to, że starcza na długo. Wydajny. Mozesz go kupic przez neta, na notino na przyklad

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: