Pryszcze i trądzik - pomocy!

  • 2017-10-16, o 22:40
  • 48
  • 11 530
  • 37
  • 38

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

mi nic nie pomaga

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Ja na trądzik stosowałam aloes doniczkowy obcinałam liść i miąższem smarowałam skore. Bardzo pomaga na podrażnienia i stany zapalne oraz nawilża. Trądzik tez nie jest tylko problemem zewnętrznym. Ja w czasach gimnazjum i liceum chodziłam do dermatologa, który bardzo mi pomógł. Obecnie biorę tabletki antykoncepcyjne dobrane specjalnie pode mnie. One właśnie stabilizują mi tam co trzeba i trądziku tez nie mam. Wiadomo czasem coś wyskoczy ale to nic z tym co kiedyś miałam 

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Mam teraz okropny trądzik, a jestem grubo po 30-tce. Hormony i nic nie pomaga. Trochę koi krosty maść cynkowa, tormentiol i właśnie aloes z doniczki.

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Warto się zastanowić co jest przyczyną trądziku, niestety kosmetykami działamy wyłącznie objawowo. Ja z trądzkiem borykam się od lat także na ten temat  mogę się szerzej wypowiedzieć. Przyczyn trądziku może być wiele: zaczynając od wahań hormonalnych, nietolerancji pokarmowych czy nieodpowiedniej pielęgnacji, która opiera się wyłącznie na wysuszaniu skóry. Warto również skorzystać z różnych zabiegów kosmetycznych- regularne, profesjonalne oczyszczanie skóry np oczyszczanie wodorowe czy mikrodermabrazja. Jak miałam stany zapalne Kosmetolog początkowo wyciszała mi stany zapalne zabiegiem karboskyterapii. Regularnie złuszczam martwy naskórek jesienią kwasami. Ważne, żeby trafić w ręce profesjonalisty- ja byłam na konsultacji w salonie Laser Delux w Białystoku i tam uzyskałam wiele cennych wskazówek. Kojarzę, że mają również kilka innych placówek. Oprócz tego róbcie badania dziewczyny i sprawdźcie czy przyczyna nie leży gdzieś głębiej!

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Czy po tabletkach antykoncepcyjnych zauważyłyście poprawę cery?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Tez zmagałam się z problemem trądziku w wieku dorosłym Tworzyły mi się naprawdę nieładne wykwity, najczęściej na czole czy policzkach i to zazwyczaj po kilka na raz.

 

Z rok, dwa temu zaczęłam bardziej dbać o pielęgnację skóry i robiłam codziennie rano i wieczorem kilkustopniową pielęgnacje połączoną z oczyszczaniem. Wszystko wzorowane na 10 stopniowej pielęgnacji Koreanek. 

 

Obecnie używam (zgodnie z kolejnością) płyn micelarny, tonik różany, serum do twarzy, esencja, krem pod oczy i na to krem do twarzy. 

Do tego wieczorami zmieniam kosmetyki na bardziej bogatsze, eksperymentuje z retinolem i kwasami. 

Na dzień koniecznie coś z SPF, u mnie to puder BB. 

 

To znacznie poprawiło wygląd skóry. Plus praktycznie w tym samym czasie wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i biorę tabletki. Od tego czasu pożegnałam się z trądzikiem. Choć zdarza się, że przed okresem wyskoczy mi kilka małych "niechcianych gości" ale szybko znikają. 

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Ja ostatnio dostałam tonik przeciwtrądzikowy z Nivea i stosuje, jestem zadowolona, bo działa trochę lepiej niż.klasyczny tonik :)

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Polecam płyn do stosowania na skórę Acnosan. Bardzo skuteczny.

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Acnosan mega w porządku, stary jak świat. Warto tez wybrać sie do dermatologa, który zleci odpowiednie badania i dobierze właściwą kurację.

Re: Pryszcze i trądzik - pomocy!

Stary jak świat ale i skuteczny, a to najważniejsze :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: