Kaszka, co poradzić?

  • 2021-07-29, o 13:58
  • 8
  • 843
  • 7
  • 9

Kaszka, co poradzić?

Hej, od jakieś czasu robi mi się kaszka na czole, podejrzewam, że od kremu spf. Jakie macie sprawdzone sposoby, na dokładne jego zmycie? Wieczorem zmywam buzię płynem micelarnym, a później zel do mycia twarzy. Ja mam skin79 i on jest wodoodprny ;)Ewentualnie może polecicie jakiś, który jest nieco lżejszy?

Re: Kaszka, co poradzić?

Hej, 

 

Z tego co piszesz wynika, że nie oczyszczasz dobrze twarzy, stąd ta kaszka na skórze. W takim wypadku możesz zadziałać bezpośrednio na podskórne krostki np. stosując Tołpa Dermo Face Sebio + Żel do mycia twarzy z 2 kwasami AHA i LHA, który właśnie jest na takie problemy. 

 

2 sprawa to czy wiedziałaś, że niektóre substancje w produktach do makijażu i pielęgnacji rozpuszczają się tylko w .... tłuszczach! Stąd np płyn micelarny nie do końca radzi sobie z oczyszczaniem skóry.

 

Warto w tym przypadku zainwestować w olejek do demakijażu, który zastosujesz na początku oczyszczania twarzy. Następnie zastosuj piankę oczyszczającą albo właśnie płyn micelarny. Zmyj wodą. Zastosuj tonik, przywracający naturalne pH skóry. Nałóż żel z kwasami złuszczający (najlepiej z 2-3 razy w tygodniu na wieczór). Na to emulsję do twarzy nawilżającą. Kolejno serum dostosowane do potrzeb twojej skóry. Zabezpiecz je kremem do twarzy i gotowe!

 

Twoja skóra Ci podziękuje. 

 

Btw to powyżej to część z 10 kroków pielęgnacji twarzy w stylu Koreanek. 

 

Ps. Nigdy nie łącz wit. C z kwasami AHA i BHA bo po prostu niwelują one swoje działanie. 

 

 

Re: Kaszka, co poradzić?

Musisz niedokładnie oczyszczać cerę. Kup sobie dwufazowy płyn micelarny, który rozpuści absolutnie każdy kosmetyk na twarzy.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kaszka, co poradzić?

Moja doktor rodzinna przepisała mi specjalny płyn - mixturę na tego typu problemy, stosując go systematycznie nie mam już takich problemów

:)

Re: Kaszka, co poradzić?

Może warto udać się do dermatologa lub kosmetyczki.

Re: Kaszka, co poradzić?

U mnie cuda działa maść z witaminą A

Re: Kaszka, co poradzić?

Oj ciężka sprawa. Ja dopiero niedawno "wyleczyłam" to, niestety ciągnęło się to długo przez niedpowiednią pielęgnację przez lata. Generalnie zacznijmy od oczyszczania, najlepiej jest czyścić żelem/pianką. Jeśli będziemy myć płynem miceralnym, to trzeba go jednak potem jeszcze spłukać, bo zawiera micele, które jednak wymagają zmycia wodą. Później peelingi, ale chyba najlepiej enzymatyczne. I krem, ale nie za tłusty, aby nie zatkało porów :) 

Re: Kaszka, co poradzić?

Ważny dla mnie temat. Chętnie poczytam o tym.

Re: Kaszka, co poradzić?

Polecam delikatne, naturalne kosmetyki, przy takich problemach nie można stosować peelingów drobinkowych. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: