Bez partnera na wesele?

  • 2021-06-19, o 23:12
  • 12
  • 1 591
  • 9
  • 10

Bez partnera na wesele?

Zdarzyło mi się 4 razy pójść na wesele samej. Po prostu nie miałam z kim. Zawsze okropnie się czułam, każdy miał parę, nie było z kim tańczyć. Obiecałam sobie, że nigdy więcej. Ostatnio rozstałam się że swoim partnerem. Mam wesele w bliskiej rodzinie. Czy wypada nie iść? Znów poświęcić się i czuć się jak piąte koło u wozu? Podpowiedzcie, co zrobiłybyście na moim miejscu.

Re: Bez partnera na wesele?

Mnie denerwują zaproszenia od osób, z którymi nie utrzymuje bliższego kontaktu, takie to troche na zasadzie zapchaj dziure, wielokrotnie więc odmawiałam i nie widziałam w tym nic złego. Także to zależy, jeśli to na prawdę bliska dla Ciebie osoba to jeszcze to rozważ, może chociaż usadzą Cie obok osób, z którymi dobrze się znasz? A jeśli z osobą zapraszającą masz kontakt jedynie "od święta" to nie bój się odmówić. Taka impreza ma być przyjemnością również dla Ciebie, a nie przymusem i skrępowaniem. 

Poza tym, ja osobiście nie przepadam za weselami, wiec na Twoim miejscu tak czy siak bym pewnie odmówiła ;)

Re: Bez partnera na wesele?

jak bylam sama a szykowaly sie dwa wesela przyjaciolek to napisalam na fb poprostu wiadomosc szukam chetnego na wesele wtedy i wtedy. odezwalo sie dwoch kolegow, jeden z podstawowki z ktorym nie widzialam sie od lat a drugi ze studiow swiezo po zakonczonym zwiazku, z jednym poszlam na jedno z drugim na drugie :D wybawilismy sie za wszystkie czasy

Re: Bez partnera na wesele?

Zdarzyło mi się 4 razy pójść na wesele samej. Po prostu nie miałam z kim. Zawsze okropnie się czułam, każdy miał parę, nie było z kim tańczyć. Obiecałam sobie, że nigdy więcej. Ostatnio rozstałam się że swoim partnerem. Mam wesele w bliskiej rodzinie. Czy wypada nie iść? Znów poświęcić się i czuć się jak piąte koło u wozu? Podpowiedzcie, co zrobiłybyście na moim miejscu.
2021-06-19 23:12:22 autor marzena84p

Powiem Ci z własnego doświadczenia byś przenigdy nie stawiała dobra i zadowolenia innych przed swoimi własnymi potrzebami i uczuciami. Widać jak bardzo krępuje Cię taka sytuacja i znam ją bardzo dobrze z autopsji. Niby na wesele w rodzinie wypada iść (u mnie duży nacisk był od moich rodziców) ale później trzeba znosić pytania innych o to czemu jest się samemu, kiedy sobie kogoś znajdziesz itp. A co gorsze to dla mnie było to, że byłam "łatwym celem" dla podpitych mistrzów parkietu, gdzie sama nie lubię i nie umiem tańczyć wiec kończyło się siedzeniem zestresowaną i przygnębioną przy stole albo szukałam ustronnego miejsca przed salą. 

 

Twoje zdrowie psychiczne, komfort i poczucie własnej wartości jest tu najważniejsze. Nie narażaj się na ich podupadnięcie, tylko by zadowolić innych. 

 

Możesz zrobić jak piszą powyżej, poszukać partnera wśród znajomych, ale to też nie musi być komfortowe. Drugim wyjściem jest odmówienie. Po prostu zrób to z czym będziesz sie czuła najbardziej komfortowo, bez wyrzutów sumienia, że "nie postępujesz jak powinnaś". 

 

To Twoje życie! Mam nadzieję, że sytuacja się skończy pozytywnie dla Ciebie. Trzymam kciuki! 

Re: Bez partnera na wesele?

oczywisćie że mona iść samemu czemu nie :) nie ma wymogów 

Re: Bez partnera na wesele?

Dlaczego by nie? Niera byłam bez partnera tylko jest taki minus, że ludzie dziwnie na Ciebie patrzą.

_____________________

usunięto reklamę

Re: Bez partnera na wesele?

Możesz jeszcze kogoś poszukać, może któraś z koleżanek ma wolnego przyjaciela?

Re: Bez partnera na wesele?

Wolałabym iść sama niż z jakimś kolegą kogośtam, którego ledwo znam lub kompletnie z kimś obcym - to może być jeszcze bardziej krępujące i uciążliwe, jeśli nie trafi się na odpowiednią osobę. Na twoim miejscu nie przejmowałabym się "co inni pomyślą", z bliską ci osobą i jej drugą połówką możesz spotkać się np przed lub po weselu na jakiejś kolacji i pobyć z nimi, jeśli na tym ci zależy. Jeśli nie czujesz się na siłach i byłoby to dla ciebie męczące iść samej lub z kimś, to totalnie ok. Popieram @jagodach :)

Re: Bez partnera na wesele?

Myślę, że da się i można się fajnie bawić

Re: Bez partnera na wesele?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i rady. Niestety nie mam żadnego wolnego kolegi, z którym mogłabym pójść ( to ten czas, kiedy już każdy ze znajomych ma rodzinę). @jagodach bardzo mi pomogły Twoje rady. Ja jestem w tym wszystkim najważniejsza i mój komfort psychiczny. Dziękuję Wam :*

Re: Bez partnera na wesele?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i rady. Niestety nie mam żadnego wolnego kolegi, z którym mogłabym pójść ( to ten czas, kiedy już każdy ze znajomych ma rodzinę). @jagodach bardzo mi pomogły Twoje rady. Ja jestem w tym wszystkim najważniejsza i mój komfort psychiczny. Dziękuję Wam :*
2021-06-25 23:23:22 autor marzena84p

Dokładnie tak, Ty jesteś najważniejsza! Cieszę się, że wiesz jaką już chcesz podjąć decyzję. Będzie dobrze. Jak ja dobrze znam ten ból gdzie każdy ze znajomych ma rodzinę -___- aż na pocieszenie i w geście solidarności zabrałabym cię na kawę ;) 

 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: