włosy

  • 2021-03-18, o 14:16
  • 14
  • 1 991
  • 9
  • 10

włosy

co zrobic zeby nie miec spuszonych wlosow 

Re: włosy

Trzeb dobrać odpowiednią pielęgnację. Najważniejsza jest odżywka + może jakieś olejki na końcówki, które dociążą je. 

Re: włosy

Trzeba się trochę napracować. Ustalić jaki masz typ włosa (wysoko- średnio- czy niskowporowate) dobraż do nich odpowiedni szampon i odżywkę.

 

Podczas suszenia odradzam też używania ciepłej temperatury albo zacząć stososować spray termoochronny.

 

Do tego raz w tygodniu na dłużej jakaś maska wygładzająca albo zrobić sobie zabieg olejowania. I oczywiście uważać by nie przeciążyć skóry głowy i włosów, np poprzez wykonanie peelingu glowy bądź zastosowanie szamponu peelingująco enzymatycznego, który oczyści z pozostałości kosmetyków.

 

Do tego podczas mycia nie stosować mocno ciepłęj wody bo odchyla nam ona łuski włosa. Lepiej napierw letnia a na kobiec chłodna by je zamknąć. 

 

Warto też się zaznajomić z domowymi płukankami np z octu jabłkowego albo przy wykorzystaniu wody od gotowanego ryżu (bez soli najlepiej).

Re: włosy

Mi nic nie pomaga

Re: włosy

Mi pomogło to żeby chodzić spać z suchymi włosami 

Re: włosy

Nie jest łatwo dbać o puszące się włosy. Jagodach ma rację. Do tego dodałabym jeszcze olejek nakładany od połowy włosów do końców, oczywiście kropelkę lub spray. po każdym myciu włosów powinno się także używać odżywki, dobranej odpowiednio do typu włosów. 

Re: włosy

Najważniejsze, to dobrać odpowiednią pielęgnację do rodzaju włosów, inaczej nie będzie rezultatów.

Re: włosy

Olejki to też świetna sprawa :)

Re: włosy

odżywki emolientowe (w internecie znajdziesz zestawienia) i sera silikonowe 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: włosy

Od siebie mogę dodać że przede wszystkim trzeba zacząć od ścięcia przesuszonych, rozdwojonych końcówek ;)

Re: włosy

Zawsze mi szkoda ścinać włosy, nawet te zniszczone końcówki. Wam tez? ;)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: