Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

  • 2021-03-07, o 21:51
  • 11
  • 943
  • 8
  • 11

Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Poproszę o pomoc w idealnej pielęgnacji twarzy, oraz o propozycję kosmetyków.

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

To zależy jaki typ cery masz i z jakimi ewentualnymi problemami zmaga się Twoja skóra.

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Dokładnie. Najważniejszy jest typ cery.

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Cera tłusta i niestety z niedoskonałościami

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Według mnie ważny jest jeszcze orientacyjny wiek, bo nie wiemy jakie podłoże ma powstawanie niedoskonałości. Jakich kosmetyków używasz obecnie, czy skóra przetłuszcza się w strefie T (nos, broda, czoło), czy przetłuszcza się cała twarz. Niedoskonałości lubią też pojawiać się po słodyczach, czekoladzie. Należałoby zaobserwować, czy po ich zjedzeniu stan skóry ulega pogorszeniu. Tak naprawdę dobór kosmetyków to kwestia indywidualna. Ale często też skóra przetłuszcza się jeszcze bardziej, kiedy używa się produktów, które mocno ją przesuszają. 

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Nie wiem jaka masz cere wiec nie polece konkretnych kosmetykow ale popatrz sobie na kosmetyki z bielendy, naturalne, nie drogie i latwo dostepne

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Zależy od twojego typu cery. Dla mnie hitem jest normalizujacy tonik do twarzy firmy Vianek. Jak chodzi o serum to używam różnych, jeszcze nie mam takiego hitu po który ciale wracam. U mnie dobrze też sprawdzają się kremy z bielendy no ale to tak jak pisałam zalezy od cery. Używam też urządzenia do peelingu kawitacyjnego b-scrub pro marki Beautifly i też sobie chwalę. 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

To na pewno jakieś lekki kremy, absolutnie nie jakieś serum i olejki

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

zależy od typu skóry, wg mnie podstawą przy każdym typie jest nawilżanie

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Jak wyżej, też wydaje mi się, że nawilżanie jest absolutnie podstawą

Re: Jaka jest idealna pielęgnacja skóry? (Propozycje kosmetyków)

Nie ma jednego "idealnego" sposobu pielęgnacji, bo wszystko zależy jaki jest typ cery. Niemniej każda skóra na pewno potrzebuje nawilżenia, tym sobie zaszkodzić nie można. Wszystko jednak z umiarem, tak jak nie należy przesadzać z wysuszaniem cery tłustej czy mieszanej tak też przesada w nawilżeniu spowoduje nadmierne sebum.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: