maść/krem na pryszcze

  • 2016-11-24, o 14:51
  • 96
  • 21 373
  • 69
  • 72

Re: maść/krem na pryszcze

Acne derm. 

2020-07-13 01:18:20 autor armiela

Mi strasznie przesuszał skórę na wiór. 

2020-08-24 15:09:24 autor mp84

Miałam to samo. Skóra łuszczyła się okrutnie. 

2020-08-25 15:31:35 autor koniczyna684

Przy acne derm trzeba bardzo dbać o nawilżenie skóry poprzez odpowiednie nawodnienie, krem, maseczki. Sam w sobie pordukt jest super, tylko mocno wysusza :[

K.K.

Re: maść/krem na pryszcze

mi nic nie pomaga

Re: maść/krem na pryszcze

Jeśli już pryszcz się zrobi, to polecam Tormentiol. Łagodnie goi zmiany zapalne, szczególnie te mocno zaognione.

Re: maść/krem na pryszcze

A moze maseczki z drożdży?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: maść/krem na pryszcze

słyszałam dużo dobrego - miejscowo - o maści cynkowej, czasem warto pójśc jednak do dermatologa aby dobrać właściwy lek na zmiany na skórze

Re: maść/krem na pryszcze

Dobranie naturalnych i niezapychających kosmetyków ma duże znaczenie, jednak polecam zastanowić sie nad pielęgnacją od wewnątrz. Po pierwsze trzeba zmienić swoją dietę, u mnie spore oczyszczenie cery nastąpiło po tym jak zaczełam sie zdrowiej odżywiać oraz pić codziennie duże ilości wody (kwestia przyzwyczajenia, samej wody nie lubię ale piję wodę z cytryną). Dobrze jest nauczyć się czytać składy kosmetyków, w sieci jest wiele poradników jak zacząć. Jedynie na początku wydaje sie to czarną magią, potem jest jednak znacznie łatwiej.

 

Dobrze jest też wprowadzić jakieś dobre tabletki na trądzik. U mnie sprawdza sie Normatabs, który skutecznie eliminuje powstające wczesniej regularnie na brodzie oraz na czole wypryski. Mam zdecydowanie mniej niespodzianek. Tabletki poleciła mi dermatolog oraz przyczyniły się do znacznej poprawy mojego stanu cery. Biorę regularnie 2 razy dziennie. 

Re: maść/krem na pryszcze

słyszałam dużo dobrego - miejscowo - o maści cynkowej, czasem warto pójśc jednak do dermatologa aby dobrać właściwy lek na zmiany na skórze

2020-09-10 11:24:12 autor Magdalenka17

 

U mnie tak średnio się sprawdzała maść cynkowa. Może to zależy od typu trądziku.

Re: maść/krem na pryszcze

Bo cynk sam w sobie zasusza. Kiedyś próbowałam pasty do zebów (bo ma dużo cynku), a póxniej maści... I oczywiście wysuszało, ale też i gruczoły łojotokowe zaczęły wariować, bo dostały sygnał "suco" no to trzeba nawilżyć i zaczęło się sebum lać. Wolę cynk w dodatku do kosmetyku na trądzik, ale by były też tam, rzeczy które nawilżają, bo to jest trochę bzdura że koniecznie trzeba wysuszać skorę przy trądziku... no nie.

Re: maść/krem na pryszcze

Bo cynk sam w sobie zasusza. Kiedyś próbowałam pasty do zebów (bo ma dużo cynku), a póxniej maści... I oczywiście wysuszało, ale też i gruczoły łojotokowe zaczęły wariować, bo dostały sygnał "suco" no to trzeba nawilżyć i zaczęło się sebum lać. Wolę cynk w dodatku do kosmetyku na trądzik, ale by były też tam, rzeczy które nawilżają, bo to jest trochę bzdura że koniecznie trzeba wysuszać skorę przy trądziku... no nie.

2020-09-11 12:43:06 autor Lauriina

Masz rację, skóry przy trądziku nie należy przesuszać. Kiedy tak się dzieje, może ona produkwać jeszcze więcej sebum. Po pastę do zębów też sięgałam dawno, dawno temu.

Re: maść/krem na pryszcze

Kiedys w domu kazano przesuszać, a taki był efekt, że jedno poszło to 3 nastepny powstawały. To czym w sumie leczyć tak by sebum nie było i jednak też działało na usuwanie trądziku?

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: