Domowe sposoby na migrene ?

  • 2016-01-17, o 12:26
  • 47
  • 10 492
  • 27
  • 34

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Jak mam paskudną migrene to zamykam sie w łazience, wyłączam światło i robie sobie długa i goracą kąpiel z olejkami eterycznymi.

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Ostatnio strasznie często dopada mnie migrena, chyba przez pogodę. Bez leżenia w łóżku nie da rady. Cisza, spokój, zamknięte oczy i leki, bo bez nich ani rusz.

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Jest ich wiele. Polecam przede wszystkim ustabilizować sobie rytm dnia oraz wstawać oraz kłaść się spać o jednej godzinie. Mi to bardzo pomogło. Po drugie dobrze jest zredukować stres. Nadmiar pracy często powoduje napięciowe bóle głowy które mogą być mylone z migreną. 

usunięto reklamę

Daję tutaj również informację o tlenoterapii. Wybrałam sie na kilka sesji. Jedna sesja raczej nie da efektu ale seria daje bardzo dobre rezultaty. 

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Domowych sposobów nie ma, a migrenę leczy zazwyczaj neurolog i leczenie jest kontunuowane przez wiele miesięcy a nawet lat. Po receptę na leki celem kontunuacji leczenia można też poprosić lekarza zdalnie (usunięto reklamę)

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Złocień maruna działa przeciwmigrenowo polecam w formie ziół do zaparzenia. 

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Chodziłam na akupunkturę m.in. miała pomóc na migrenę. Przeszłam przez ok. 20 sesji i nic. Za to moja chrzestna pozbyła się bólu głowy.

Ja biore kąpiel w łazience z wylacoznym swiatlem.

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Nie ma czegoś takiego jak domowe sposoby na migrenę. Każdy kto miewa migreny wie jakie to jest uciążliwe, czasami wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Migrenę leczy neurolog po wcześniejszym zleceniu badań z MR mózgu włącznie. Natomiast celem kontynuacji leczenia można bez wychodzenia z domu poprosić lekarza (lekarzonline.eu) o wypisanie recepty na przyjmowane leki.

Re: Domowe sposoby na migrene ?

Migrena jest podstępna. Od wczoraj się z nią męczę. Już marzę tylko o tym, by wstać z łóżka.

Re: Domowe sposoby na migrene ?

U mnie najlepiej pomaga po prostu jakaś niedługa drzemka, ale nie wiem czy to można nazwać jakimś niewiarygodnym sposobem 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: