Czy skórze częsta zmiana kremu?

  • 2017-09-17, o 10:57
  • 33
  • 6 952
  • 21
  • 25

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

myśle, że niekoniecznie

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Moim zdaniem nie, ale to tylko subiektywna opinia i doświadczenie na własnej skórze. Jak zmieniam a zmieniam kosmetyki to staram się to robić w obrębie danej marki. Teraz np. zmieniłam kremy Bielendy z botanic spa rituals na vege skin diet i efekt jest super. W pewnym momencie jakby skóra się przyzwyczaiła do poprzednich a ten nowe działają super. Oczywiście zmiana bez żadnych podrażnien, uczuleń itd. Ekstra :)

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Używam naprzemiennie krem z kwasami i intensywnie odżywiający. Ten pierwszy nic o wysusza i złuszcza, a stosowany codziennie podrażnienia mocno mi skórę. Dlatego dostałam zalecenie, by stosować go naprzemiennie z innym kremem.

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Ja uważam że zmiany kremu działają wręcz zbawiennie, bo skóra szybko przyzwyczaja się do działania danego produktu i potem może po prostu nie przyswajać składników odżywczych. Poza tym co chwila wychodzi tyle nowości że nie wytrzymałabym ciągle z jednym kremem ;)

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Tak

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Myślę, że też warto zerkać jak skóra reaguje w trakcie lata, a w zimie. Bo jednak mogą się te potrzeby zmieniać.

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Zależy. Ale ogólnie - jak ktoś już pisał - żeby kosmetyk zadziałał poprawnie, potrzebuje czasu. Niektóre susbtancje potrzebują minimum pół roku stosowania, aby dały jakiekolwiek efekty, więc... zmiana kremu szybciej mija się z celem, o ile nie powoduje jakichś podrażnień

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Hmm, sama mam taką wątpliwość. Co prawda parę razy popełniłam ten błąd, że zmieniałam za szybko krem, zaraz po skończeniu, bo myślałam, że nie daje żadnego efektu. Np krem na przebarwienia.

Niemniej efekt okazał się być widoczy, ale dopiero długo po tym, sama nie wiem jak to działa, ale wydaje mi się że skórze nie pomaga zbyt częsta zmiana kremu, chyba, że kwestie zdrowotne wchodzą w grę, wtedy nie ma co się wahać

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Ja od wielu lat używam zwykły nawilżający i jest super

Re: Czy skórze częsta zmiana kremu?

Bardzo niedobre jest częste zmienianie kremu. Niestety przez takie rzeczy, można dostać różnego rodzaju uczuleń.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: