Robienie własnoręcznie paznokci

  • 2020-02-07, o 11:24
  • 40
  • 7 549
  • 20
  • 27

Robienie własnoręcznie paznokci

Hej! Jestem nowa na forum i mam pytanie odnośnie robienia paznokci, zauważyłam, że w ostatnim czasie dookoła mnie zarioło się od dziewczyn, które oferują takie usługi (nie widzę w tym nic złego) i tu pojawia się moje pytanie, czy jest to trudne do opanowania? Ciekawa jestem także, ile kosztuje sprzęt i lakiery, bo nie ukrywam na sam początek nie chciałabym czegoś nie wiadomo jak drogiego :)

 

Dodam, że raczej będę robiła tylko sobie paznokcie, ewentualnie mamie, zawsze to oszczędność, bo wszystkie doskonale wiemy ile potrafi kosztować zrobienie paznokci :P

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Hej :D

 

jeżeli jesteś początkująca to polecam ci się zainteresować wszelkiego rodzaju Starter Set'ami czyli zestawami dla początkujących, które obecnie oferuje większość marek na rynku a na pewno NeoNail i Semilac. Znajdziesz tam wszystkie must have na począk nauki wykonywania hybryd (w tym nawet lampę!).

 

Kiedy opanujesz podstawy ze spokojem możesz zacząć eksterymentować z różnymi efektami i dodatkami, naprawdę jest tego sporo na rynku. Z doświadczenia wiem, że samo nakładanie i wykonywanie prostych stylizacji lakierami nie sprawia problemów. Niestety dla mnie ciężkim etapem było zdjęcie samej sobie hybryd bo trzeba uważać by za bardzo nie spiłować sobie płytki bo wtedy no ciężko będzie doprowadzić paznokieć do orginalnego pożądku. 

 

Ale spokojnie nie zniechęcaj się próbój, ucz się i z praktyką coraz lepiej, łatwiej i ładniej będą ci one wychodziły. Dasz radę! :P

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Też kilka lat temu postanowiłam opanować sztukę robienia paznokci. Kupiłam zestaw startowy na allegro (jakaś mniej znana firma) żeby sprawdzić czy w ogóle będzie mnie to interesowało. Okazało się że wcale nie jest to takie trudne. Zaczynałam od trzech lakierów a w ym momencie mam załadowany cały kufer :D Zaczęło się od hybrydy a teraz potrafię przedłużyć sobie paznokcie żelem. Obejrzyj kilka filmów na yt żeby mieć jakiekolwiek pojęcie i do roboty bo trening czyni mistrza ;) 

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

ja też robię sama, może nie jest to bardzo profesjonalne ale wygląda ładnie i 70 zł w kieszeni

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Ja też sama nauczyłam się robić paznokcie kilka lat temu. Wszystko kompletowałam oddzielnie. Ważne, żeby mieć dobrą lampę i dobrej jakości lakiery, w tym primera, bazę i top.

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Ja sobie robię już od 1,5 roku. Zaoszczędziłam mnóstwo kasy i czasu. Poza tym tak na prawdę mogę sobie zmienić paznkocie praktycznie co dwa tygodnie, a nie chodzę z odrostem i czekam na wizytę u kosmetyczki jak na zbawienie. Zestaw jaki używam kupiłam z firmy Provocater - mają chyba najlepsze lakiery na rynku. Jest dużo kolorów, lakiery są gęste (co bardzo ułatwia na początku) i trwałe. Cenę też mają bardzo przystępną :) Polecam

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Hybrydy robię od kilku lat. Wszystko kupowałam oddzielenie. Dobra lampa to podstawa.

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Ja sobie robię już od 1,5 roku. Zaoszczędziłam mnóstwo kasy i czasu. Poza tym tak na prawdę mogę sobie zmienić paznkocie praktycznie co dwa tygodnie, a nie chodzę z odrostem i czekam na wizytę u kosmetyczki jak na zbawienie. Zestaw jaki używam kupiłam z firmy Provocater - mają chyba najlepsze lakiery na rynku. Jest dużo kolorów, lakiery są gęste (co bardzo ułatwia na początku) i trwałe. Cenę też mają bardzo przystępną :) Polecam

2020-02-28 15:45:31 autor

Dokładnie, najlepsze jest to że robisz paznokcie kiedy chcesz a jak coś się zepsuje to w każdej chwili możesz sama sobie naprawić ;)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Jeśli chodzi o hybrydy to nic trudnego jak dajesz rade malować zwykłym lakierem obie dłonie to sobie poradzisz, natomiast wprawy wymaga przedłużanie albo jakieś zdobienia/wzorki do tego już trzeba cierpliwości, wyczucia i najlepiej zdolności artystycznych, a lampy do hybryd nie kupuj markowej tylko zwykłą np. na allegro 48w już za ok. 50 zł (zwróć uwagę na ilość diod im więcej tym lepiej) Są identyczne, firmy tylko przyklejają na nie swój znaczek i sprzedają 2 razy drożej ;) 

:)

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Ja robię sobie sama paznokcie od dawna. Używam sprzętu (lampy, lakierów itp.) z Provocatera, nigdy mnie nie zawidół :) Lakiery są bardzo trwałe i dobrze kryją

Re: Robienie własnoręcznie paznokci

Najkorzystniej i najlepiej skompletować oddzielnie cały zestaw do hybryd. Są nauczyłam się malować paznokcie. To nic trudnego. Wystarczy być dokładną i starannie robić paznokcie.
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: