Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

  • 2011-03-06, o 10:56
  • 158
  • 82 853
  • 99
  • 121

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Delikatne szampony, glinka jako suchy szampon, odpowiednia dieta i przede wszystkim nie dotykać włosów! Im więcej dotykasz tym szybciej się przetluszczaja :)
K.K.

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

A jakiś peeling skóry głowy by coś pomógł?

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Na razie nie znalazłam złotego środka na przetłuszczanie włosów. Po niektórych produktach włosy wytrzymują co najwyżej kilka godzin dłużej.

Szampon Barwa ziolowa;)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Ja bym zaczela od zrewidowania swojej diety i witamin dostarczanych organizmowi, bo to ma wbrew pozorom ogromy wplyw.

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Mycie włosów szamponem pokrzywowym

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

popieram rdmakeup ja tez zaczelam uzywac szamponu z  pokrzywa i juz po miesiacu efekty zaczely sie pojawiac. zmienilam tez odzywke i sposob jej nakladania :D 

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Na pewno 2 krotne mycie głowy i peeling raz na jakiś czas- np. co półtora tygodnia

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Problem z przetłuszczającymi włosami jest taki, że mogą być różne przyczyny tego zjawiska.

 

W moim wypadku po wizycie u trychologa okazało się, że poprzez szampony drogeryjne i suche szampony mam strasznie przesuszoną skórę głowy i zaczopowane mieszki włosowe, co prowadzi właśnie do nadmiernej produkcji sebum, żeby właśnie nawilżyć skalp.

 

Kiedy używałam często (bo codziennie) szamponu mocno oczyszczajacego powodowałam szybkie przetłuszczanie się pasm. I trochę było to takie błędne koło.

 

Teraz zmieniłam szampony na te naturalne nie pieniące się i używam odżywek ale jeszcze planuję zacząć stosować właśnie nawilżający szampon żeby skórę głowy nawilżyć i zmniejszyć produkcję łoju. Zobaczymy co będzie. Bo typowo do przetłuszczających się włosów jak stosowałam to miałąm plątające się siano zamiast włosów.

Re: Co polecacie na przetłuszczające się włosy?

Problem z przetłuszczającymi włosami jest taki, że mogą być różne przyczyny tego zjawiska.

 

W moim wypadku po wizycie u trychologa okazało się, że poprzez szampony drogeryjne i suche szampony mam strasznie przesuszoną skórę głowy i zaczopowane mieszki włosowe, co prowadzi właśnie do nadmiernej produkcji sebum, żeby właśnie nawilżyć skalp.

 

Kiedy używałam często (bo codziennie) szamponu mocno oczyszczajacego powodowałam szybkie przetłuszczanie się pasm. I trochę było to takie błędne koło.

 

Teraz zmieniłam szampony na te naturalne nie pieniące się i używam odżywek ale jeszcze planuję zacząć stosować właśnie nawilżający szampon żeby skórę głowy nawilżyć i zmniejszyć produkcję łoju. Zobaczymy co będzie. Bo typowo do przetłuszczających się włosów jak stosowałam to miałąm plątające się siano zamiast włosów.

2021-03-19 15:34:52 autor jagodach

a gdzie kupujesz te szampony? ja sie staram raczej unikac chodzenia po sklepach wiec najlepiej jak by sie dalo gdzies online je zamowic

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: