Hybryda na proszku akrylowym

  • 2019-07-21, o 06:06
  • 9
  • 9 925
  • 5
  • 7

Hybryda na proszku akrylowym

Hej wszystkim!

 

Używam proszku akrylowego do wzmocnienia płytki (dwie warstwy dają moc). Przemywam paznokcie cleanserem, maluję bazą hybrydową, utwardzam, potem druga warstwa bazy, proszek, lampa i utwardzanie, pędzelkiem zbieram nadmiar, opiłowuję, robie kolor hybrydowy, utwardzam, top, utwardzam, przemywam.

 

Robię paznokcie na produktach NeoNail. Utwardzam w lampie ledowej 24 W przez 60 sekund. Normalna hybryda bez proszku trzyma mi się około 3 tygodni (ale zmieniam po około 10 dniach, bo odrost mnie dobija).

 

Niestety w takiej konfiguracji paznokcie bardzo szybko się zapowietrzają, to znaczy zaczynają odchodzić od skórek. Nie zalewam skórek, są dokładnie odsunięte, wycięte i spiłowane z płytki.

 

Gdzie robie błąd? Ja potrzebuję tego proszku, bo inaczej paznokcie łamią się przy najmniejszym dotknięciu. Moja płytka nie jest przepiłowana, tylko zawsze była taka cieniutka. Myślałam na początku, że hybryda na to coś, ale tylko ten proszek daje radę.

 

Macie dla mnie jakieś rady?

Re: Hybryda na proszku akrylowym

A może warto zastosować primer? Moje paznokcie są niczym kartka cienkiego papieru, takie były zawsze. Hybryda nie trzymała mi się bez primera. Wiesz na pewno, że warstwa produkty musi być cienka, bo inaczej będzie odchodziła od paznokcia? Daj znać, czy używałaś primera.

Re: Hybryda na proszku akrylowym

Poczytałam o tych primerach i w sumie to może być ten brakujący krok! Dziękuję :*

 

Tylko teraz nie wiem, który kupić — kwasowy czy bezkwasowy. Bo stosuje proszek akrylowy na bazę hybrydową, czyli powinnam kupić bezkwasowy, ale z drugiej strony na taką słabą płytkę lepszy byłby kwasowy, tak?

Re: Hybryda na proszku akrylowym

Dodam, że hybryda bez proszku akrylowego naprawdę mi się ładnie trzymała i nie było z nią żadnego problemu. Kłopoty zaczęły się po próbach wzmocnienia płytki akrylem, ale teraz już sobie nie wyobrażam stylizacji bez proszku, bo mam po nim paznokcie jak stal.

 

Nie ma innych sposobów wzmocnienia płytki pod hybrydą?

Zaopatrzyłam się w bazę i top kauczukowy. Da mi to coś, bo jeszcze nie używałam. ;)

Re: Hybryda na proszku akrylowym

Poczytałam o tych primerach i w sumie to może być ten brakujący krok! Dziękuję :*

 

Tylko teraz nie wiem, który kupić — kwasowy czy bezkwasowy. Bo stosuje proszek akrylowy na bazę hybrydową, czyli powinnam kupić bezkwasowy, ale z drugiej strony na taką słabą płytkę lepszy byłby kwasowy, tak?

2019-07-24 06:51:27 autor KarolaMaria

Ja używam primera Indigo i mam dwie wersje. Primer kwasowy polecany jest osobom z plytką problematyczną, mającym problem z nadpotliwością lub z hormonami. Takim, u których primer bezkwasowy nie daje rady. I jego stosuje się dosłownie kropelkę na środek paznokcia (sam się "rozprowadza" po całości płytki). W pozostałych przypadkach stosuje się primer bezkwasowy (również na słabych, zniszczonych paznokciach). I od tego radziłabym Ci zacząć, o ile nie masz tych problemów, o których wspomniałam powyżej. Primerem bezkwasowym malujemy całą płytkę, czekamy 40-60 sekund i przechodzimy do dalszych czynności. I ta wersja primera nie odparowuje, jest widoczna na paznokciach. 

Re: Hybryda na proszku akrylowym

Muszę wypróbować tej metody z proszkiem bo moje hybrydy też się długo nie trzymaja

Re: Hybryda na proszku akrylowym

U mnie trwałość z proszkiem akrylowym jest minimalnie lepsza niż z zwykła hybryda :) i tak żel jest dla mnie najlepszy
K.K.

Re: Hybryda na proszku akrylowym

Może proszek zamień na żel? Ja tak robię i ładnie się trzyma a paznokcie się nie łamią.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Hybryda na proszku akrylowym

Nigdy takiej nie miałam.

Re: Hybryda na proszku akrylowym

pierwsze słysze

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: