Kamień nazębny

  • 2019-01-29, o 17:26
  • 40
  • 6 394
  • 24
  • 29

Kamień nazębny

Macie jakieś sprawdzone sposoby na kamień nazębny? Usuwam go u dentysty, ale niestety wraca kilka miesiecy później. 

Czy można jakos to opóźnić? Stosuję już pasty które niby mają takie działanie.

Re: Kamień nazębny

U mnie i tak się tworzy co chwilę

Re: Kamień nazębny

Mi na kamień nazębny dentystka poleciła pastę dla palaczy (choć nie palę) Clinomyn. Stosuję naprzemiennie z innymi pastami już wiele miesięcy i faktycznie mam mniejszy kamień nazębny. 

Re: Kamień nazębny

wiesz co... jest takie fajne urzadzenie polerujace iWhite, wlasnie na kamien nazebny i przebarwienia, kolezanka stosowała i baardzo sobie chwali, wlasnie mam w planach zamowic, uzywam juz paste tej firmy, wiec marka sprawdzona

Re: Kamień nazębny

U mnie usuwanie jakie nazebnego u dentysty wystarcza raz do roku ale to zależy jaka masz diete

Re: Kamień nazębny

może za dużo kawy

Re: Kamień nazębny

A probowalas tych spacjalnych past na wzmacnianie szkliwa? Nie pamietam teraz nazwy, ale chodzilo w nich o to, że smarujesz nimi zęby, zostawiasz na kilka minut i tak codziennie

Re: Kamień nazębny

ja mam taka fajna polerke iWhite, ze specjalna pasta dołączoną, swietnie usuwa kamien nazębny, przy okazji tez pozbyłam sie przebarwien po kawie :) no i w pelni bezpieczne dla szkliwa

Re: Kamień nazębny

A ja mam takie pytanie. Czy to prawda, że już nie jest refundowane usuwanie kamienia nazębnego na NFZ raz do roku? Chciałam się teraz umówić do dentysty i mi powodziala Pani, że niestety ale już nie wykonują tego,, zabiegu " na NFZ tylko prywatnie, za opłatą.
K.K.

Re: Kamień nazębny

Wraca jak bumerang co jakiś czas ale połączenie czyszczenia u dentysty + regularne używanie dobrej pasty np. blendamed oraz świadome szczotkowanie (nie "na odwal się") mi pomaga i niemal go nie widać.

Re: Kamień nazębny

W moim przypadku wystarczy wizyta u dentysty raz w roku. :) 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: