Ciemnienie podkladu

  • 2019-04-23, o 21:33
  • 5
  • 2 561
  • 4
  • 6

Ciemnienie podkladu

Jest jakis sposob zeby zminimalowac ciemnienie podkladu? Mam ten problem z prawie kazdym jaki kupie, nie wiem czy to moja wina czy wina podkladu

Re: Ciemnienie podkladu

Też tak mam, chociaż zawsze dokładnie zakręcam tubkę, żeby nie wysychał itp. Niestety nie znalazłam na to żadnego sposoby, dołaczam się do pytania

Re: Ciemnienie podkladu

Utlenia się (ciemnieje) na twarzy czy w tubce? Z tym pierwszym zjawiskiem chyba każda z nas się spotkała. Z drugim nigdy nie miałam styczności i nie wiem, czy takie "akcje" mają miejsce . Podkład może wchodzić w reakcję z naszym kremem czy innymi kosmetykami, które mamy na skórze. Jeśli macie problemy z ciemnieniem podkładu, warto zadbać o tonizowanie cery, by przywrócić jej odpowiednie pH. Czasem ten problem pojawia się także przy nadmiernym wydzielaniu sebum. Wtedy po prostu należy sięgnąć po bazę pod podkład, która "odizoluje" cerę od podkładu.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Ciemnienie podkladu

mysle ze to wina podklady, jaka to marka?

Re: Ciemnienie podkladu

Może pomieszać go z jaśniejszym alb białym pigmentem do rozjaśniania.

Re: Ciemnienie podkladu

U każdego pewnie jest inaczej, w zależnosci od indywidualnego ph skóry. Trzeba więc próbować "na własnej skórze".  U mnie np podkłady Rimmela i MaxFactora nie ciemnieją, a nieraz słyszałam, że to ich największa wada.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: