Przesuszona skóra

  • 2019-01-22, o 18:42
  • 16
  • 5 445
  • 14
  • 16

Przesuszona skóra

Zimą mam problem z ogromnie przesuszoną skórą. Stosuję regularnie tłuste kremy, ale niwiele pomagają. Co jeszcze mogę robić, żeby jakoś pomóc swojej skórze?

Re: Przesuszona skóra

Na przesuszoną skórę zimą wpływają różne czynniki, nie tylko samo zimno czy wiatr. To również ciepły nawiew czy ogrzewanie w pomieszczeniu sprawia, że nasza skóra się przesusza. Ważne jest by nie natłuszczać a nawilżać cerę. Dlatego zwróć uwagę co pisze na kremie. Możesz też poszukać kremów które chronią skórę przed utratą wody Jeżeli kremy z drogeri nie skutkują udaj się do apteki po bardziej specjalistyczne kosmetyki. Ja stosuję na dłonie i twarz krem NANOBASE I LIPOBASE pomaga mi z przesuszeniem. Możesz też spróbować kremów marki LUMENE ;)

Re: Przesuszona skóra

Dużo pić, zmienić żele do twarzy i ciała na delikatniejsze

Re: Przesuszona skóra

Zrobić też badania - czasami przesuszona skóra świadczy o jakiś wewnętrznych problemów. Zrobiłabym sobie profilaktykę w DoktorA - usunięto reklamę Kompleksowo zrealizują wszystkie badania w dobrej cenie i w terminach nie tak odległych...

Re: Przesuszona skóra

Pić dużo wody i zdrowo się odżywiać

Re: Przesuszona skóra

na przesuszoną skurę mają też wpływ słabej jakości, tanie żele pod prysznic. polecam zainwestować w coś lepszego jeśli używasz jakiś tanich kremów pod prysznic

Re: Przesuszona skóra

Dobre nawodnienie, często w zimie pijemy mniej wody i płynów, nie czując takiej potrzeby. Olejki (oraz ich mieszanki) czasem są lepszymi nawilżaczami.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Przesuszona skóra

Mi pomaga picie wody i kremy nawadniające, nie nawilżajace. 

Re: Przesuszona skóra

Ja stosuję usunieto reklamę, bardzo dobrze nawilża skórę w każdej porze roku :)

Re: Przesuszona skóra

mi pomaga balsam z evree a na bardzo przesuszone miejsca maść z witaminą A

Re: Przesuszona skóra

Olejkowy balsam do ciała Royal Snail dobrze nawilża skórę,  podobno zawiera śluz ślimaka, może dlatego tak dobrze się sprawdza, zastanawiam się też nad zakupem kremu z tej serii. Kolejna ważna rzecz o której muszę koniecznie tutaj wspomnieć to złuszczanie martwego naskórka – ja używam peelingu z kawy.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: