jak dbacie o swoje włosy

  • 2017-10-03, o 18:06
  • 43
  • 11 710
  • 37
  • 37

jak dbacie o swoje włosy

hej dziewczyny co myslicie o odzywkach,olejowaniu włosów czy maskach. ja stosuje maski ,według mnie odzywki nic nie daja poniewaz i tak sa szybko zmywane a nie wiem jak z olejowaniem. jak to robic i czy moje włosy nie zaczną się przetłuszczac ...słyszalam rózne opinie na ten temat .albo sa bardzo dobre i słysze o poprawieniu kondycji i grubosci włosa ,    alllbo     o tym zee przetłuszcza wlosy i nic pozatym . co sadzicie

Re: jak dbacie o swoje włosy

Ja używam zarówno olejku do olejowania jak i odżywek- dobrze dobrane i zmyte nie obiążają nadmiernie włosów i nie przyśpieszają przetłuszczania. Tylko ja nakładam od ucha w dół, czyli i tak w te te miejsca, gdzie włos się nie przetłuszcza ;) Uważam, że używanie odżywek, masek itp. coś jednak daje :)

Re: jak dbacie o swoje włosy

ja olejuję od samej skóry i nie wpływa to na przetłuszczanie

Re: jak dbacie o swoje włosy

uzywam szamponow z naturalnych z certyfikatem eco tak samo oleje do wlosow musza byc w 100%naturalne, od kilka lat nie uzywam sklepowych drogeryjnych produktow

Re: jak dbacie o swoje włosy

Ja olejuje najcześciej miksturą 50% oleju kokosowego nierafinowego i 50% maski, to na końcówki włosów, najlepiej na noc rano mycie włosów 2x najlepiej szamponem bez SSL. ładnie poprawia sie kondycja włosów tylko trzeba być w tym systematycznym 

Re: jak dbacie o swoje włosy

Stosuję metodę olejowanie - mycie - olejowanie czyli najpierw nakładam olejek, potem myję włosy, następnie stosuję olejek z wodą kokosową bądź myję włosy na zasadzie odżywka - szampon - odżywka. Muszę przyznać, że po takich systematycznych zabiegach - z naciskiem na systematyczny - po moich włosach widać znaczącą różnicę, a włosy mam wysokoporowate.

Re: jak dbacie o swoje włosy

Olejowanie raz na jakiś czas jest swietne - warto umyc wlosy dwukrotnie, by nie miec wrazenia, ze sa rzeczywiscie tluste. Trzeba rowniez dobrac odpowiednie oleje, by nie dostac odwrotnego efektu. Lubie stosowac maski, niestety nie mam czasu by trzymac je na glowie dluzej niz 10min, ale mimo wszystko widze znaczna roznice.

Re: jak dbacie o swoje włosy

ja uzywam tylko olejow do wlosow

Re: jak dbacie o swoje włosy

Na zmianę odżywki z maskami przy każdym myciu. Potem olejek bez spłukiwania lub odżywka w sprayu. Włosy niby nie są zniszczone czy rozdwojone ale mam wrażenie że brakuje im nawilżennia...

Re: jak dbacie o swoje włosy

tak jak dziewczyny pooprzednie - polecam olejowanie włosów i testowanie różnych olejów, warto zagłębić się w temat ponieważ nie każdy olej do każdego typu włosa będzie korzystny :)Radzę uważać na odżywki/maski! Stosowane codziennie i te same produkty w kółko "przyzwyczajają" włos - krótko mówiąc będzie on w dobrej kondycji tylko po zastosowaniu czyl efekt jest tymczasowy uzalezniony od uzycia produktu a nie faktycznie leczy włosy :(

Re: jak dbacie o swoje włosy

Używam olejków, odżywek i mgiełek, zawsze od połowy do końcówek włosów. Poczytajcie sobie o porowatości włosów. Znając swoją porowatość, można dobrać odpowiednią pielęgnację. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: