Sucha skóra na nogach

  • 2018-03-07, o 15:29
  • 33
  • 8 606
  • 24
  • 28

Sucha skóra na nogach

Ostatnio byłam kilka razy na solarium a teraz mam problem z sucha skóra. Myślę że to też przez zimę.. Ale nie wiem czego używać żeby szybko natłuscic skórę a żebym nie miała uczucia jak po "maśle" z klejacymi nogami. Używam balsamu do ciała ale to chyba trochę za mało a chce je szybko doprowadzić do fajnego stanu

Re: Sucha skóra na nogach

Najlepiej będzie kupić mocno natłuszczający krem, który i tak się wchłonie skoro Twoja skóra jest przesuszona. Fajnym rozwiązaniem jest też olej kokosowy, który bardzo dobrze radzi sobie z takimi przesuszeniami.

Re: Sucha skóra na nogach

Solarium spotegowalo na pewno suchosc skóry. Sięgnij po emolienty. One szybko zregenerują przesuszona skóre. Zwykle balsamy mogą nie wystarczyc. Zapytaj w aptece o taki produkt. U mnie fajnie sprawdzil sie Eloderm zel pod prysznic i balsam. Z tego co pamietam to sa jedne z tanszych emolientòw. Dobrze dziala tez Emotopic Pharmaceris. 

Re: Sucha skóra na nogach

Też nie lubie balsamów do ciała które dają takie odczucie. Taaak teraz po zimie jest sucha skóra, lepiej unikać solarium które dodatkowo ją wysusza. Nie mam niestety super produktu do polecenia ale wiem że solarium to nalezy unikać.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sucha skóra na nogach

U mnie świetnie zadziałały masła do ciała Efektimy.

Re: Sucha skóra na nogach

Posiadam balsam do ciała z firmy Dove i jestem zadowolona, spełniają wszelkie moje oczekiwania :)

Karolcia

Re: Sucha skóra na nogach

U mnie najlepiej zadziałał krem Happy Per Aqua Floslek, a skórę mam paskudnie wrażliwą i alergiczną.  

Re: Sucha skóra na nogach

Też miałam suchą skórę. Z resztą nie tylko na nogach... na rękach, nawet oczy mi się wysuszyły. Troche mnie to niepokoiło, dlatego, że stan utrzymywał się przez jakiś czas. Wzięłam suplementy diety - neoglandyna z olejem lnianym w składzie i efekt przyszedł szybko, bardzo mi nawilżyły. Jednak, dodatkowo zaznaczę, że piję wodę, uprawiam sport etc. 

Re: Sucha skóra na nogach

rób sobie kąpiele z olejkiem z zielonej herbaty, działa rewelacyjnie

Re: Sucha skóra na nogach

Ja miałam podobnie- ale dodatkowo- miałam suchą skórę na całym ciele. Lekarz polecił mi zmianę diety- przede wsystkim polecił pić zdecydowanie więcej wody i nawilżać ciało dermokosmetykami. Kupiłam cetaphil md dermoptotektor, zaczęłam się lepiej odźywiać i "nawadniać" i powiem, że czuję wielką różnicę.

Re: Sucha skóra na nogach

Ostatnio zaczęłam trenowac pływanie, przez co moja skóra była bardzo przesuszona. Poszłam do apteki liczac, że poleca mi jakiś lepszy produkt, niż te dostępne w drogeriach. Pani w aptece DOZ poleciła mi masło do ciała ich marki - Botame Body. Kupiłam odżywcze masło do ciała z olejem arganowym i jestem nim absolutnie zachwycona! Ostatnio dokupiłam peeling cukrowy z tej samej serii. Moje nogi sa gotowe na lato, nawet po treningu na basenie :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: