Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

  • 2017-09-25, o 19:37
  • 28
  • 8 842
  • 22
  • 22

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

TO prawda, często jest tak, że niby w składzie nie widać, ale szczypta konserwantów musi być :P

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

nie musi, nie musi, przynajmniej jesli chodzi o ksmetyki do makijazu, moj podklad z annabelle mineralny ma 4 składniki, powtarzam - cz t e r y. w Tym konserwantów brak:)

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

Większość kosmetyków ma konserwanty.

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

Nie każdy konserwant jest szkodliwy - istnieją też naturalne konserwanty :o i jeżeli kosmetyk nadaje się do użycia przez czas dłuższy niż miesiąc to jakiś konserwant musi mieć, bo inaczej po prostu by się zepsuł. 

Cytuję fragment artykułu na temat naturalnych konserwantów "Masowa produkcja kosmetyków pozbawionych konserwantów nie jest w praktyce możliwa, ze względu na bardzo krótki czas stabilności kosmetyku oraz wysoki koszt produktu. Istnieje oczywiście możliwość takiej produkcji na własny użytek. Należy wówczas pamiętać o sterylnych warunkach produkcji i przechowywania kosmetyku." 

 

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

Te pielęgnacyjne też bywają bez, ale wtedy mają krótszą datę ważności. A konserwanty są też po to, żeby składniki kosmetyku się nie rozwarstawiały, żeby miał odpowiednią konsystencję

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

Nie wiem nie jestem ekspertką jak mam być szczera, choć wiem że są kosmetyki bez SZTUCZNYCH konserwantów, jak chociażby botanic spa rituals od Bielendy. Nie mają one tez sztucznych parabenów i silikonów. Mega fajny jest z tej serii aloesowy żel do pielęgnacji ciała :)

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

jesli juz sa bez konserwantow to maja bardzo krotka  tade waznoci

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

zdarzają się

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

Tak, są bez konserwantów. Mają krótką datę przydatności.

Re: Czy to prawda, że nie ma kosmetyków bez konserwantów?

Są konserwanty i np. konserwanty naturalne. Najprościej zauwazyc roznice po tym, że nie znam kosmetyku na naturalnych konserwantach ktory mialby wiecej niz pol roku waznosci, chyba raz spotkalam sie z rokiem. Te na chemii mają większą date przydatnosci.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: