Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 135
  • 174
  • 163

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

O widzę, że o olejach rozmawiacie. Też jestem zwolenniczką olejki arganowego na noc na buzię. Czasem nawet oliwę z oliwek sobie wykorzystam w ten sposób :)

2015-05-04 10:40:40 autor mystify

też uwielbiam oleje, mam juz kilka :) Olej z masła shea, olejek do kąpieli balneum w którego sklad wchodzi olej z avokado i soi no i oczywiście ostatnio rozpowszechniony olejek arganowy, który stosuję zarówno na włosy jak i skórę.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Warto pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu i pozbawieniu wszystkich elementów drażniących i przesuszających skórę.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

tak wiem, piję miniumum 1,5 litra wody dziennie :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Dziewczyny kremy nawilzają tylko zewnętrzną warstwę skóry, a wiekszość z nich nawet tego nie robi, kremy zawieraja sylikony które nie pozwalaja nawet wodzie dotrzeć do waszej skóry, a juz nie mówiac przedostać sie głębiej. Nakładająć krem nakładacie maskę, która wydaje sie wam, że nawilży skórę. Jedna wielka ściema z kremami, ale nigdzie o tym nie piszą.

 

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Ja też miałam problem z suchą skórą, staram się używać odpowiednich kremów, mocno nawilżających, robię sobie maseczki i peelingi. Jeżeli chodzi o nawilżenie wrażliwej cery to fajne działanie ma maseczka z glinką biała Professional formula, używałam jej pare miesięcy i widziałam poprawę cery

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

jeden z lepiej nawilżajcych kremów to algi morskie z bielendy, a tak poza drogeryjnymi to własnie olej kokosowy albo rycynowy

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Najlepsze połączenie to nawilżanie zewnętrzne, czyli odpowiednia ilości wody i dobrze dobrane kosmetyki. Ja staram się wybierać te delikatne, bo moja skóra jest nie tylko sucha, ale i dość wrażliwa. Na co dzień stosuję krem intensywnie nawilżający z Cetaphil, poza tym, że świetnie nawilża, mam też wrażenie przez cały dzień, że na skórze jest coś na kształt niewidzialnej ochrony, bardzo mi to odpowiada. 

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Jednym z najlepszych kosmetyków jakie znalazłam w kwestii nawilżenia jest żel z aloesem od Floslek. Tym bardziej jeśli masz alergiczną, trudną skórę.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

jeden z lepiej nawilżajcych kremów to algi morskie z bielendy, a tak poza drogeryjnymi to własnie olej kokosowy albo rycynowy

2016-05-23 14:25:15 autor mamamama

Ja też bardzo lubię ich krem z algami morskimi, nawilżający, bardzo fajnie sprawdza się na lato, pod podkład. Oprócz tego czasem używam olejków, arganowego lub kokosowego, czasem mieszam z kremem lub stosuję same. Do tego maseczki na twarz, one też poprawiaja kondycję skóry i poziom nawilżenia 

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

olej kokosowy silnie powinien nawilzyc

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: