makijaż a pieprzyki

  • 2013-02-08, o 18:57
  • 37
  • 23 426
  • 18
  • 31

makijaż a pieprzyki

Moim problemem są pieprzyki na twarzy. Właściwie nie są żadnym problemem, bo przyzwyczaiłam się już do nich i uważam je za coś dla mnie charakterystycznego, ale... problem pojawia się gdy chcę wykonać makijaż. Nie chcę ich za bardzo zakrywać, ani jakoś specjalnie kamuflować. Na co dzień używam jakiś lekkich podkładów, które specjalnie ich nie kryją, ale co zrobić od jakiegoś większego święta? Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc

Re: makijaż a pieprzyki

Nie bardzo rozumiem z czym masz problem? Chcesz wiedzieć jakimi kosmetykami je przykryć?
Ja też mam kilka pieprzyków i zwyczajnie traktuję te partie twarzy - podkład + puder. Pieprzyki mogą dodawać uroku albo tak jak napisałaś - być czymś charakterystycznym, więc nie widzę potrzeby zakrywania ich To w końcu nie są jakieś blizny czy chorobowe przebarwienia. A poza tym wydaje mi się że nakładając grubszą warstwę korektora czy kamuflażu, te miejsca znacznie bardziej zwrócą uwagę gdy ktoś będzie Cię widział z bliska...

Mademoiselle

Re: makijaż a pieprzyki

generalnie chodzi mi o to, ze nie wiem jak nałożyć makijaż bez zbytniego zakrywania ich, nie chcę mieć takiego efektu, który będzie stwarzał wrażenie, że próbowałam zakryć, ale mi nie wyszło..

Re: makijaż a pieprzyki

Ja nie omijam tych miejsc podczas nakładania podkładu czy pudru, a nigdy nie zakrywałam ich żadnymi kamuflażami (i nie będę), bo myślę że to właśnie kamuflaże mogą dać nienaturalny efekt. Nie wiem jak wyglądają Twoje pieprzyki, ale myślę że pokrywając całą twarz cienką ilością podkładu nie uzyskasz złego efektu i twarz będzie wyglądać naturalnie, bo sam podkład tylko odrobinkę "przygasi" ich kolor, ale przecież ich nie zakryje a chyba o to Ci chodzi

Mademoiselle

Re: makijaż a pieprzyki

no właśnie o to mi chodziło dziękuję.

Re: makijaż a pieprzyki

Trening czyni mistrza! Po prostu musisz trochę poeksperymentować przed lustrem. Powodzenia

Mademoiselle

Re: makijaż a pieprzyki

Jesli za bardzo zakryjesz pieprzyki podkładem, możesz delikatnie patyczkiem kosmetycznym je odkryć.

Re: makijaż a pieprzyki

ja ich nie zakrywam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: makijaż a pieprzyki

ja zakrywam ,choc mam ich mało

Re: makijaż a pieprzyki

Jesli za bardzo zakryjesz pieprzyki podkładem, możesz delikatnie patyczkiem kosmetycznym je odkryć.

2013-02-09 01:15:51 autor RedBlush

 

To według mnie najlepszy pomysł :)

Re: makijaż a pieprzyki

Dziwnie wyglądają pieprzyki jeśli nie do końca są zakryte podkładem czy korektorem, już faktycznie lepiej usunąć z nich podkład. Pieprzyki dodają uroku, warto je odsłaniać.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: