kosmetyki naturalne

  • 2011-10-05, o 13:31
  • 206
  • 66 767
  • 77
  • 84

kosmetyki naturalne

dziewczyny, ja nie jestem wielkim znawca SLSów, silikonów, parabenow...ale czytajac sobie avanti natknęlam sie na artykuł o kosmetykach bio. wiecie czym jest olej mineralny w NIE-BIO-kosmetykach? to pozostałosci po rafinowaniu ropy naftowej i benzyny...natomiast kosmetyki naturalne maja oleje naturalne...dlatego sa droższe...przezucam się na naturę...odkrylam super sklep, jakie było moje zdziwienie jak okazało sie ze ma siedzibę w moim mieście:) zamówiłam krem i olejek do wlosków... oto link www.zdrowekosmetyki.com.pl

p.s. w moim mieście jes też głowna siedziba NANTES- no no, jestem dumna:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: kosmetyki naturalne

No właśnie dziś szukałam szamponu bes SLS - wszystkie drogeryjne, nawet apteczne "naturalne" za 36 zł miały cała tablicę Mendelejewa (łącznie z tymi dla dzieci) Hedynie szampon Hipp oraz Rossmanowski BabyDream(choć ten miał ciut więcej w składzie). Szykuję się do keratynowego prostowania włosów i czytałam właśnie że sodium lauryl sulfate i sodium laureth sulfate strasznie wypłukują keratynę z włosów. Jeszcze by się przydała jakaś odżywka

pozdrawiam, Anka

Re: kosmetyki naturalne

bez SLS jest apteczny emolium. Między innymi stosują go osoby z atopową skórą.

Re: kosmetyki naturalne

no i co najwazniejsze emolium juz moga stosowac dzieci od pierwszych chwil zycia..a skoro mogą ,to musi byc bardzo delikatny i bezpieczny dla tej najwrażliwszej skóry,jaką jest skóra dziecka...

Re: kosmetyki naturalne

potwierdzam. Tylko ostrzegam, że słabo się pieni. Przy moim pierwszym użyciu byłam tym rozczarowana. Przyzwyczajona do góry piany, nie mogłam sobie poradzić. Ale po kilku użyciach czułam, że moje włosy są dopiero czyste. Pozbyłam się tych wszystkich silikonów i innych składników z drogeryjnych szamponów. Ja gorąco polecam. Butelka jest dość mała bo tylko 200ml i koszt od 25-30zł. Przynajmniej u mnie w aptekach.

Re: kosmetyki naturalne

Zgodzę się z Wami, to świetny szampon do osób z problematyczną skórą. Dermatolog przepisała go mojemu mężowi. Racja, szampon nie pieni się na za bardzo ale mimo to jest nawet bardzo wydajny, trzeba po prostu trochę dłużej wmasowywać go w skórę głowy.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: kosmetyki naturalne

Ja te korzystam z kosmetyków naturalnych Już od jakiegoś czasu sama je mieszam:D
No właśnie możecie polecić jakieś sklepy z półproduktami?:>

Re: kosmetyki naturalne

Nie zawsze naturalne kosmetyki sa dobre ,skuteczne kupilam szampon z Rossmana z seri naturalnych produktow Alterra i spowodowal swedzenie,bardziej przetluszczanie i do tego nabawilam sie od niego lupiezu...
Wiec nie do konca naturalne kosmetyki sa dobre...

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: kosmetyki naturalne

Dlatego najlepiej samemu robić sobie takie naturalne kosmetyki, bo zawsze wiesz, co znajduje się w środku i możesz wykluczyć z nich składniki uczulające.

Re: kosmetyki naturalne

Nie każdemu natura służy, nasze ciało jest przez lata przyzwyczajone tak do chemii, że często alergicznie reaguje np. na zioła które mogą uczulać jak np. rumianek. Ja jestem za leniwa by kremy, balsamy, masła robić sama. Na rynku już można wybrać kilka fajnych naturalnych produktów a szczerze, największy wybór jest online. Jeśli cenicie oliwkę i roślinne olejki to polecam przejrzeć sobie produkty botani. Z naszych polskich, jednak lepiej wybierać te certyfikowane.

Re: kosmetyki naturalne

Ja te korzystam z kosmetyków naturalnych Już od jakiegoś czasu sama je mieszam:D
No właśnie możecie polecić jakieś sklepy z półproduktami?:>

Kredlina

zwłaszcza olejek arganiowy i glinka są rewelacyjne.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: