jak czytacie składy kosmetyków?

  • 2013-03-07, o 19:05
  • 43
  • 20 014
  • 30
  • 36

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

Znam język angielski a składy są po angielsku i tylko wyciągi roślinne w łacinie. Pamiętam też składniki jak analizuję je na blogu, ale zawsze znajdzie się jakiś składnik którego nie znam i nawet się tak naciąłem ostatnio z kremem od Ziajii.

http://meskakosmetyczkaa.blogspot.com/

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

Jeśli chodzi o składy nigdy ich nie czytam. Nie znam się na tym. Też nie mam wrażliwej skóry więc nie zdarzyło mi się jeszcze żadne uczulenie ani nic w tym rodzaju ;p

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

Ja unikam parabenów, jeśli przy okazji kosmetyki nie mają sls i są antyalergiczne to tym lepiej dla mnie.

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

Ja czasem potrafię stać kilka minut przy jednym kosmetyku i kilka razy czytać skład ale robie to rzadko, częściej zdarza mi się brać kosmetyki w ciemno jeśli chodzi o sklad ;)

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

Jak sie uda mi znaleźć ciekawey kosmetyk, to zawsze buszuję jego skład w internecie i wrzucam w analizator. Zawsze coś tam ciekawego wyskoczy na co warto uważać. http://kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow.html

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

riley, też często korzystam z tej strony :) ale kiedy jestem w drogerii to sprawdzam czy kosmetyk ma alkohol, konserwanty i jakieś inne paskudztwa.

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

nawet nie wiedziałam ze jest taka stronka i chetnie z niej będę korzystać

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

Jeśli chodzi o składy nigdy ich nie czytam. Nie znam się na tym. Też nie mam wrażliwej skóry więc nie zdarzyło mi się jeszcze żadne uczulenie ani nic w tym rodzaju ;p

2015-04-03 09:14:12 autor AniaLadyMakeUp

ja mam tak samo. bardziej obchodzi mnie czy dany kosmetyk mi się sprawdza niż to czy zawiera bądź nie zawiera jakiegoś tam składnika

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

po pierwsze szukam czy sa w skladzie skladniki ktore mi szkodza lub, ktorych nie lubie

Re: jak czytacie składy kosmetyków?

oczywiście że tak dla mnie to podstawa wyboru kosmetyku

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: